2002 yılında Monster’s Ball filmindeki rolü ile Oscar kazanan Siyahi aktris Halle Berry MMA filmi Bruised ile ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturuyor. Rolüne hafif sikletin dominant ve yetenekli ismi Brian “T-City” Ortega’nın destekleri ile hazırlanan Berry ile Ortega arasında aşk dedikoduları bile çıkmıştı.

Brian “T-City” Ortega ve Halle Berry UFC Etkinliğinde samimi poz verdiler.

Çocukluğunda büyük bir Boks hayranı olan Berry mücadele sporlarını uzunca bir süredir takip ediyor. Çocukluğunda Muhammed Ali , Joe Frazier ve Thomas Hearns’ün maçlarını takip eden Berry UFC etkinliklerinin çoğunu özellike kadın MMA’ini etkinliklere katılarak takip eden Berry Amanda Nunes , Cris Cyborg , Miesha Tate ve Ronda Rousey’nin hayranı.

Cris Cyborg’un elleri bandajlanırken Halle Berry dikkatlice izliyor.

MMA hayranları tarafından merakla beklenen filmin adı Bruised yani yara. Konusu ise Jackie “Justice” gözden düşmüş bir MMA dövüşçüsüdür.6 yaşındaki oğlu Manny’nin varlığı sayesinde dibe vurmaktan kurtulan Jackie korkuları ile yüzleşip ringlere MMA dünyasının yükselen isimleri ile karşılaşıp yazgısını değiştirmeyi hedeflemektedir.Filmin senaryosunu Michelle Rosenfarb kaleme almış.Rosenfarb’ın da ilk uzun film senaryosu desek hata etmiş olmayız.Filmde Amanda Nunes ve Lady Killer lakabı ile filmin başrolündeki kötüsü Valentina Shevchenko’dan başkası değil.

Halle Berry ve Valetine ” Bullet ” Shevchenko

Halle Berry rolüne hazırlanırken Brian Ortega ile bol bol Brazilian Jiu-Jitsu çalıştılar. Ortega hem Berry’nin Jiu-jitsu’sunun çok iyi olmasını hedeflerken hemde Berry’nin bu spora gönül vermesini hedeflemiş.Filmin yayın haklarını Netflix hemen satın aldı. Umarım çekimler hızlı bir şekilde tamamlanırda bu enfes filmi bir an önce izleyebilriz.