Henry Cejudo vs. Jose Aldo Maçı Resmileşti!

UFC 238’de horoz sıkletin şampiyonu olan Henry Cejudo, bu sıkletteki ilk kemer koruma maçını UFC 250 gecesinde, Rio de Janerio’da, Brezilyalı efsane Jose Aldo’ya karşı yapacak.

Cejudo, sinek sıklette kemeri alıp koruduktan sonra bir üst sıklet olan horoz sıklete çıkmış ve TJ Dillashaw’ın ceza almasıyla boşa çıkan kemer için Marlon Moraes ile karşı karşıya gelmişti ve rakibini 3. raundda nakavt ederek kazanmıştı.

Jose Aldo ise Alexander Volkanovski’ye yenildikten sonra horoz sıklete düşeceğini açıklamıştı ve UFC 245 kartında o da Marlon Moraes ile karşılaşmıştı, çok yakın geçen maçı 3 raund sonunda ayrık kararla Marlon Moraes kazanmıştı fakat sonuç çok tartışılmıştı.

Dana White bir süredir Aldo’nun horoz sıklette iyi göründüğünü, Henry Cejudo Jose Aldo karşılaşmasının mantıklı ve iyi olacağını söylüyordu.
Cejudo’nun uzun süre sonra dönüşü, Aldo’nun evinde tekrar kemer maçına çıkması gibi faktörler düşünüldüğü zaman iyi ve heyecan verici bir karşılaşma olacağı kesin fakat horoz sıklette 1 maça çıkıp aldığı mağlubiyet sonrası Jose Aldo’nun kemer maçına çıkması ne kadar mantıklı tartışılır. Sıklette bir süredir kemer maçı bekleyen Sterling ve Petr Yan gibi isimler için nasıl bir yol çizileceği de merak konusu.