Henry Cejudo vs Marlon Moraes TJ Dillashaw'dan Boşalan Kemer İçin Dövüşecek!

629

Geçtiğimiz günlerde kanında yasaklı madde bulunduğu ortaya çıkan ve kemeri bırakan eski UFC horoz siklet şampiyon TJ Dillashaw’dan boşalan şampiyonluk ünvanı için UFC sinek siklet şampiyonu Henry Cejudo ile horoz siklet veteranı Marlon Moraes’in dövüşeceği açıklandı.

Bilindiği üzere Demetrious Johnson’ın dönemine son veren, ardından bir alt siklete inip kendisine meydan okuyan TJ Dillashaw’u nakavt ederek kemerini koruyan Henry Cejudo, TJ ile bir üst siklette rövanş yapıp “double champ” olma hayali kuruyordu. UFC Henry’e bu şansı vereceğini belirtmişti. Ancak TJ Dillashaw’un maç sonu testlerinde kanında yasaklı madde tespit edilince bu durum suya düşmüştü. UFC horoz sikletin veteran ve başarılı ismi Marlon Moraes ile Henry Cejudo arasında boşta kalan kemer için müsabakayı ayarladığını açıkladı. Müsabaka UFC 238’de ana müsabaka olarak yer alacak.

Marlon Moraes son 4 dövüşünde sikletin en üstündeki 4 ismin üçünü bitirerek kemerin peşinde olduğunu göstermişti. TJ Dillashaw ile dövüşmesi beklenirken UFC “super fight” organize ederek onun bu isteğini geri çevirse de Marlon sonunda hayaline kavuşacak gibi gözüküyor.

Sizce müsabakanın galibi kim olur?