Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından antrenman yaptığı bir videoyu paylaşan Mike Tyson, güçlü ve fit görüntüsüyle gündem olmuştu. Ardından Bare Knuckle FC Mike Tyson’a çıplak el dövüşüne katıldığı taktirde 1 maç için 20 milyon dolar teklif etmişti. Ancak Tyson’dan bu konuda henüz bir açıklama gelmezken, yabancı bir televizyona verdiği röportajda yeniden boks yapmaya yeşil ışık yakmıştı. Henüz bitmemiş olabilir diyen Tyson, devamında şunları söyledi : “Herşey mümkün, şimdi kendimi durdurulamaz hissediyorum. Savaş tanrıları beni yeniden uyandırdı, egomu tutuşturdu ve sanırım tekrar savaşa girmemi istiyorlar. Tekrar genç gibi hissediyorum”

Aynı günlerde Evander Holyfield’ın da benzer şekilde sosyal medya hesabından antrenman videoları paylaşması, Tyson v Holyfield maçı dedikodularını ateşledi. Tyson’un açıklamalarından sonra bir açıklama da ezeli rakibi Evander Holyfield’dan geldi : “Mike keskin görünüyor, ama ben de çok iyi durumdayım. Her zaman formda kaldım, 8 yaşımdan beri antrenmanlarıma devam ediyorum. İnsanlar Mike’ın patlayıcı ve hızlı olduğunu söylüyorlar. Ama ben de hızlıyım. Hala yumruk atabiliyorum. Mike ile karşılaşırsak bu zor bir maç olmayacak. Ama bana sert vurursa ben de ona sert vurabilirim. Tüm maddi gelirin yardıma muhtaç çocuklara ve hayır kuruluşlarına verileceği dörtlü bir turnuvada Mike Tyson ile karşılaşmaya hazırım.

İki efsane boksör 1996 yılında karşılaşmış ve Holyfield Tyson’u teknik nakavtla mağlup ederek WBA ağır siklet dünya şampiyonluk kemerini kazanmıştı. Ardından ikili 97 yılında MGM Grand’de rövanş maçında karşılaştılar. Mike Tyson rakibinin kulağını ısırdığı için diskalifiye olmuş ve kazanan yine Holyfield olmuştu. Mike Tyson 54 Evander Holyfield ise 58 yaşında. Kuşkusuz bu iki efsaneyi yardım kuruluşları için gerçekleştirilecek bir gösteri maçında izlemek boks dünyası için çok özel olurdu.