İnanılmaz ama gerçek : Sadece 6 Aylık Antreman ile ADCC Trials'da 3. Oldu.

İnanılmaz ama gerçek : Sadece 6 Aylık Antreman ile ADCC Trials'da 3. Oldu.


ADCC ( Abu Dhabi Combat Club )  Submission Wrestling Dünya Şampiyonası her yıl Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’de  Güreş , Judo , Brazilian Jiu-jitsu , Sambo , Shooto , Catch Wrestling gibi disiplenlerde en üst düzeyde mücadele edebilen başarılı Atletlerin arasında  gerçekleşen alanında Dünya’nın en prestijli bir turnuvasıdır.

ADCC’e katılım için ADCC Trials adı altında Dünya’nın farklı yerlerinde seçmeler yapılır.Bu seçmelerde başarılı olmak ciddi bir emek , çalışma ve yetenek gerektirir.Nick Rodriguez için insanların yıllarını alan bu süreç , sadece altı aylık kısa ama ciddi bir çalışma ile gerçekleşti.

99 üzeri kiloda ADCC East Coast Trials’ta Bronz madalya alan Rodriguez , başarılı birçok Jiu-jitsu atleti gibi Spora Güreş ile başlamış.New Jersey Clayton Lisesi’nin Atletlerinden olan Rodriguez kilosunda 111-17  gibi başarılı bir grafik yakalayıp , lise sonrası Ferrum College’de sadece ilk yılında güreşe devam edip 34-4 gibi yine çok iyi bir grafikle ülkede sıralamalarda 12.sıraya kadar yükselmişti.

Okulun ilerleyen yıllarında Güreş’i bırakıp Wilhelmina Models ajansına bağlı olarak Fitness Modelliğine başlayan Rodriguez bu işten para kazanmaya başlayınca okulu dolasıyla Güreşide geride bırakıyor.Jiu-jitsu’ya formunu korumak , mankenlik  için gerekli olan fitliği korumak için başlayan bu iş sonrasındada minderde mücade etmeyi ne kadar özlediğini anlamasıyla bir tutkuya dönüşüyor.

ADCC-Trials’a hazırlanırken geçirdiği 6 aylık periyod ciddi bir antreman düzeni ile geçiyor. Bölgesinde yer alan alanında en iyi akademilerden olan Renzo Gracie Manhattan, Ricardo Almeida BJJ, South Jersey BJJ, Grindhouse MMA, Precision Jiu-Jitsu – Spring Mount,  Princeton Üniversitesi (Güreş için ) antreman yapmak için  yolunu tutuyor.Günde ortalama 5 saat direksiyon başında 2,5 saatlik ev-spor salonunda adeta mekik dokuyor.

SOUTH JERSEY BJJ KOÇU JAY REGALBUTO RODRİGUEZ İLE İLGİLİ ; “ JİU-JİTSU’YA YENİ BAŞLAMIŞ ÇOK SAYIDA YETENEKLİ İNSANLA KARŞILAŞMIŞTIM VE BUNLAR KENDİLERİNİ İLERİ SEVİYEDEKİ ÖĞRENCİLERLE MÜCADELE EDEBİLMİŞLERDİ.RODRİGUEZ’DE DURUM FARKLIYDI.RAKİP HER KİM OLURSA OLSUN GUARD’I GEÇİP ARMBAR’A GİDEBİLİYORDU.

1 aylık bir antreman sonrası Rodriguez Regalbuto’nun desteği ile yerel Jiu-jitsu turnuvularına katılmaya başlamış.Mavi kuşaktan Siyah kuşağa 5’ini submission ile kazandığı 7-0 lık bir seri yakalamış. Regalbuto bu başarılar sonrası yaklaşan ADCC Denemelerinde bu genç yeteneğin mücadele etmesi gerektiği kanaatine varmış. Gordon Ryan ve Tom DeBlass gibi alanında en iyi atletler ile ona idmanlar ayarlamış.

REGALBUTO DEVAM EDİYOR ; TAM BİR ÇILGIN. KAZANMAK İSTİYOR , ANTREMANLARI EGOSUZ ANTREMAN YAPIYOR VE YAŞAYAN EN İYİ OLMAK İSTİYOR.RENZO GRACİE GİBİ BİR AİLENİN PARÇASI OLDUĞUMUZ İÇİN VE GORDON RYAN , JAMES BOOTH VE TOM DEBLASS GİBİ İNANILMAZ ATLETLERE SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK ŞANSLIYIZ.BÜTÜN BUNLAR 22 YAŞINDAKİ FENOMENİ BU YOLDA KUSURSUZLUĞA ULAŞTIRDI.

Rodriguez ADCC Şampiyonasına bu sefer gidemiyor fakat Trials sonrası Mavi kuşağını alması 3-1’lik galibiyet serisi gelecekte sahip olduğu potansiyel gelecekte elde edeceği başarıların şimdiden teminatı.

RODRİGUEZ KENDİ GELECEĞİ İLE İLGİLİ ; MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇOK MÜCADELE ETMEK İSTİYORUM.KUŞAK AYIRT ETMEKSİZİN HER TÜRLÜ MÜCADELEYE HAZIRIM.EDDİE BRAVO INVİTATİONAL , POLARİS , KASAİ VE ADCC HEPSİNDE ŞAMPİYONLUK HEDEFLERİM VAR.BANA 6 AY VERDİNİZ ÜÇÜNCÜLÜK ALDIM. BANA BİR YIL VERİN BU SPORUN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİREYİM.