Israel Adesanya Mor Kemeri Beline Taktı

20 galibiyet ve 0 mağlubiyete sahip UFC orta sıklet şampiyonu ve aynı zamanda BJJ Ustası Andre Galvao’nun öğrencisi Israel Adesanya BJJ yeteneklerini gün geçtikçe daha ileriye taşımaya devam ediyor.

Adesanya geçtiğimiz Salı günü instagram hesabından paylaştığı gönderide yeni mor kemerini BJJ antrenörü Andre Galvao tarafından kendisine takdim edildiğini açıkladı. Instagram’da yaptığı paylaşımda “Snopp Dog ile sigara içtim, Kelly Slater ile sörf yaptım, Andre Galvao ile BJJ yaptım. Galvao’nun mor kemeri bana sürpriz yaparak vermesi hayatımda ki en önemli anlardan birisi oldu. Burada BJJ becerilerimin ne kadar arttığını hissedebiliyorum. Rakiplerimi nakavt etmeyi seviyorum ama artık onları boğma zamanı.” İfadelerini kullandı.

Profesyonel MMA kariyerinde yenilmez olan Israel Adesanya’nın kısaca kariyerini inceleyecek olursak; ilk UFC maçını 10 Şubat 2018 tarihinde UFC 221 gecesinde Rob Wilkinson karşısında yaptı ve rakibini rakibini 2. rauntta nakavt etti. Aynı yıl içerisinde Marvin Vettori, Derek Brunson ve Brad Tavares gibi isimlere karşı güzel galibiyetler aldı.

2019 yılına girildiğinde yılın ilk maçını Anderson Silva ile yaptı ve hakem kararıyla galip geldi. Ardından Kelvin Gastelum ile çıktığı geçici kemer maçında yine hakem kararıyla galip gelerek kemeri beline takmayı başardı. 6 Ekim 2019 tarihinde UFC 243 gecesinde orta sıkletin eski şampiyonu Robert Whittaker ile gerçek kemer için dövüştü ve Whittaker’ı 2. rauntta nakavtla mağlup ederek gerçek kemerin sahibi oldu. En son 27 Eylül 2020 tarihinde UFC 253 gecesinde Paulo Costa ile dövüşen Adesanya, Paulo Costa’yı 2. rauntta nakavt ederek gecenin galibi oldu.