Jermell Charlo Emanetini Geri Aldı

Geçtiğimiz gece Toyota Arena California’da eski WBC süper welter siklet şampiyonu Jermell Charlo ile güncel şampiyon Tony Harrison karşılaştı. Charlo geçen yıl kariyerindeki ilk yenilgisini Harrison karşısında yaşamış ve kemerini rakibine kaptırmıştı. Dün gece ise ikili rövanş için karşılaştı.

Charlo maçın başından beri ilk maça kıyasla daha baskılı bir oyun tercih etti. İkinci raundda rakibini sol krojeyle yakalayan Charlo, Harrison’a saydırmayı başardı. İlerleyen raundlarda daha hareketli olan ve aktif olan isim Charlo olsa da yumrukları daha çok Harrison’un gardında kaldı ve Harrison başarılı eskivlerle baskılardan kurtulup isabetli vuruşlarıyla maçın içerisinde kalmayı başardı. 11. Raunda gelindiğinde başa baş giden maçta Charlo yine bir sol krojeyle Harrison’ı yere indirmeyi başardı. Ayağı kalkan rakibinin üzerine gidip baskı kuran Charlo bir kez daha şampiyonu yere indirdi. Şampiyon ikinci kez ayağa kalktı ama grogi durumdaydı. Charlo’nun yumruk kombinasyonlarını hakem araya girerek durdurdu.

Böylelikle Jermell Charlo, geçen yıl kemerini kaybettiği rakibi Tony Harrison’ı 11. raundda teknik nakavt ile mağlup ederek yeniden ve ikinci kez dünya şampiyonu olarak WBC süper welter siklet dünya şampiyonluk kemerini beline taktı