UFC 249 gecesinde başta Tony Ferguson ve Justin Gaethje maçı olmak üzere birbirinden heyecanlı maçlara şahitlik ettik. Bunlardan biride maçın başlamasından 20 saniye sonra sert bir nakavtla biten Francis Ngannou ve Jairzinho Ronzenstruik maçı oldu. Francis Ngannou devasa vücudunu ne kadar iyi kullandığını rakibini yere sererek bir kez daha bizlere gösterdi.

Maçtan sonra hafif ağır sıkletin şampiyonu ve yenilmez ismi Jon Jones daha önce ağır sıklete geçip orada da şampiyon olmayı hedefliyordu ancak uzun zamandır bunu dile getirmiyordu. Fakat en son ki UFC gecesinden sonra bu düşüncesini gerçekleştirmek için yola çıktı. Geçtiğimiz günlerde Francis Ngannou ile twitter üzerinden laf atıştı ve asla geri adım atmayarak onunla gerçekten dövüşmek istediğini belirtti.

Jon Jones: Sizce Thiago Santos’mu yoksa Francis Ngannou’mu daha hızlı ve teknik bir dovüşçü. Eğere ağır sıklete geçip bu dövüşü yalmayacağımı düşünüyorsanız siz kafayı yemişsiniz. Hafif agır sıklette herkesi dövdüm artık orada kanıtlayacak birşeyim kalmadı. Şu an da büyük para dövüşünü çok isterim anlaşmayı gönderin bu işi yapalım.”

Francis Ngannou, Rozenstruik dahil olmak üzere son dört maçını rakiplerini ilk turda nakavt ederek kazandı. Şampiyonluğu her ne kadar çok istese de görünüşe göre şu an biraz beklemesi gerekecek. Bazı söylemlere göre eğer Jon Jones ile dövüşüp kazanırsa şampiyonluk maçı ıçin Stipe Miocic’in karşısına çıkacak. Ama bunlar sadece söylentiden ibaret.

Attığı twitleri silmekle bilinen Jon Jones’un manejeri Abraham Kawa bu kez attığı twitte “Jon, Ngannou ile dövüşmek konusunda çok ciddi şaka yapmıyor” dedi.

Tüm bunların ardından Francis Ngannou dövüşün büyük para çantaları için olacaksa kabuk edeceğini söyledi.

Francis Ngannou: “Teknik seviyemin ve gücümün üstesinden gelebileceksen güzel. Bu dövüş büyük para torbalarını kazanmak için olmalı.”