Jon Jones ve Francis Ngannou Arasında Neler Oluyor ?

UFC 249 gecesinde Francis Ngannou’nun rakibi Jairzinho Rozenstruik’i çok kısa sürede nakavt etmesinin ardından twitterda UFC hafif ağır sıklet şampiyonu Jon Jones ile tartışmaya başlayan Francis Ngannou attığı twitlere bakılırsa Jones ile dövüşmeyi çok istiyor. İkili kısa bir süre laf atışmaya ara verselerde birkaç gün önce aralarında ki gerginlik tekrar alevlenmeye başladı.

Francis Ngannou

Francis Ngannou salı günü attığı bir twitte Jon Jones’u etiketleyip “selam Jonny hala orada mısın ?” Yazdı. Tabii ki Jon Jones bu twite cevapsız kalmadı ve kısa bir süre sonra Ngannou’ya cevap olarak “evet buradayım. Az önce Derrick Lewis’in eski bir dövüşünü tekrar izledim (Francis Ngannou Derrick Lewis’e mağlup olmuştu) kimse senden kormuyor seni küçük fare.” Dedi.

Jon Jones

Jon Jones’un Derrick Lewis maçından bahsetmedine karşılık olarak Francis Ngannou aşağıda ki fotoğrafı paylaşarak “ben de bazı şeyler izledim.” Dedi. Jon Jones’un Dominick Reyes’e karşı tartışmalı bir kararla galip geldiği UFC 247 gecesinde dövüş esnasında Jon Jones’un rakibinden kaçtığını söyledi.

UFC 247: Jon Jones vs. Dominick Reyes

Jon Jones ve Francis Ngannou her ne kadar birbirleriyle çok dövüşmek isteselerde bu dövüşü ancak büyük paralar karşılığı kabul edeceklerini söylediler. UFC Başkanı Dana White geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu iki ismin gerçekten birbirleriyle rekabet etmek isteyip istememeleriyle alakalı emin olmadığını söyledi.