Jon Jones vs Stipe Miocic İddiaları!

Dövüş kariyerinden özel hayatına pek çok skandalın kahramanı UFC hafif ağır siklet şampiyonu Jon Jones muhteşem bir dönüş yapmış ve son iki dövüşünde rakiplerini domine ederek önce kemeri kazanmış sonra da savunmuştu. Bu şekilde hem kendi sikletine, hem de ezeli rakibi Daniel Cormier’ın şampiyon olduğu bir üst siklete çok ciddi mesajlar vermişti. Artık hafif ağır siklette rakibi olmadığı kesinleşmiş gibi görünen Jon Jones, buna rağmen herkese şans vereceğini ve çok aktif bir şampiyon olmayı hedeflediğini belirtmişti. Yazın Thiago Santos ile dövüşmesi beklenen Jones’un twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama kafaları karıştırdı. Görünen o ki, Jones 2019’un ikinci yarısında hafif ağır siklete veda edecek gibi.

Yazın ağır sikletin eski kralı Stipe Miocic ile bir dövüş ihtimalinden bahseden Jones, fazla detay vermedi. Ancak ‘Uluslararası Dövüş Haftası’ olan 6 Temmuz’da gerçekleşecek UFC 239 en uygun zaman gibi gözüküyor.

“HİÇ BİRİNİZİN ŞU AN STİPE İLE BENİM MÜCADELEME ŞAHİTLİK ETMEYE HAZIR OLDUĞUNUZU DÜŞÜNMÜYORUM, TEMMUZ HAZIR OLMANIZ İÇİN YETERLİ BİR ZAMAN MI?”  

Jones Twitter’dan yaptığı bu açıklamayla UFC 239’da gerçekleşmesi muhtemel bir ağır siklet müsabakasının nabzını mı yokluyor dersiniz?