UFC 251 gecesinde welter sıklet şampiyonluk kemeri için Kamaru Usman ile dövüşen Jorge Masvidal hakem kararıyla rakibine mağlup olmuştu. Jorge Masvidal son zamanlarda aldığı önemli galibiyetler yüzünden olsa gerek bu mağlubiyetini kolay kolay kabullenmedi ve birtakım açıklamalarda bulundu.

PPV ödemelerine bakıldığında Jorge Masvidal’in gerçekten çok popüler bir dövüşçü oolduğunu görüyoruz. Ancak Masvidal’e sorulduğunda onun amacı ne para ne de popüler bir dövüşçü olmak. Masvidal’in söylediklerine göre o bir rakip seçecek olursa o da yalnızca Kamaru Usman olacak ve tek amacı şampiyon olmak.

Jorge Masvidal yaptığı röportajda Lamaru Usman’a karşı “o bir beyinsiz.” Dedi. Konuşmalarına devam eden Masvidal “karşıma bana daha fazla para kazandırabilecek rakipler koyabilirler ama ben sadece Usman’ı istiyorum. Usman’ın asıl rakibi maçtan çıkınca maça 6 gün kala beni aradılar ve bu maçı kabul ettim. Buna rağmen üstün bir performans sergiledim bunu benden başka kim yapabilirdi. Ben ondan daha iyi bir dövüşçüyüm. Para falan umrumda değil en kısa zamanda Usman ile rövanş maçına çıkmak istiyorum.” Dedi.