Jose Aldo'nun Emeklilik Planı!

Jose Aldo'nun Emeklilik Planı!

Tüy sikletin efsanesi eski World Extreme Cagefighting (WEC) ve UFC şampiyonu Jose Aldo 2019’da 15 yıllık dövüş kariyerini sona erdireceğini açıkladı.

Her ne kadar Conor McGregor yenilgisi sonrası geçen süreçte imajı ağır darbe alsa da halen pek çok otorite tarafından gelmiş geçmiş en iyi tüy siklet dövüşçüsü olarak gösterilen Jose Aldo 2019 yılında ülkesi Brezilya’da 3 dövüşe çıkıp emekliye ayrılmak istediğini açıkladı. Conor yenilgisinden sonra bir diğer efsane Frankie’yi mağlup ederek hafif siklete geçen Conor’ın bıraktığı kemeri yeniden kazanan Aldo, üst üste 2 kere sikletin şu anki kralı Holloway’e kaybederek hem kemeri kaybetmiş hem de bir daha kemer kazanma şansını da yitirmişti. 2018 ortasında Jeremy Stephens’ı nakavt ederek ben hala varım mesajı veren Jose Aldo 2019 Şubat’ta tüy sikletin yükselen ismi Renato Carneiro ile karşılaşacak.

KARİYERİMİ BURADA, ÜLKEMDE SONA ERDİRMEK İSTİYORUM. 3 DÖVÜŞ DAHA… İSTEDİĞİM YALNIZCA BU… ZATEN ŞUBAT’TAKİ DÖVÜŞÜM BELLİ. DAHA ŞİMDİDEN MAYIS’TA DİĞER DÖVÜŞECEĞİM KİŞİ İÇİN GÖRÜŞMELERİM SÜRMEKTE. SON OLARAK DA YILIN İKİNCİ YARISINDA NOKTAYI KOYMAK İSTİYORUM…

Ayrıca Aldo’nun hocası ve menajeri Andre Pederneiras nam-ı diğer ‘Dede’ de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

ONLARA ALDO’NUN KONTRATINI BREZİLYA’DA TAMAMLAMASINI VE SON ÜÇ DÖVÜŞÜNÜN TAMAMINI BREZİLYA’DAKİ HAYRANLARINA KARŞI YAPMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİK. DANA’YA DA DURUMU AYNI ŞEKİLDE AÇIKLADIK…BU ALDO’NUN İSTEĞİ VE SANIRIM ÖYLE DE OLACAK.

Aldo’ya yeni bir kemer müsabakasına çıkabilir mi ve neden erken emeklilik düşündüğü soruları sorulduğunda Aldo şu şekilde yanıtladı:

ORAYA ÇIKIP KEMER DÖVÜŞÜNÜ HEDEFLEMEK İÇİN BİR NEDENİM YOK. ANCAK ŞUNDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ Kİ BU SON 3 DÖVÜŞÜMDE KARŞIMDA KİM OLURSA OLSUN BÜYÜK BİR PROBLEM YARATACAĞIM VE DÖVÜŞLERİ KAZANACAĞIM. BUNDAN EMİN OLUN. EMEKLİLİK İLE İLGİLİ DE ŞUNU DİYEBİLİRİM Kİ KARİYERİMİ SAĞLIKLI VE İYİ HALDE BİTİRMEK İSTİYORUM. SON DÖVÜŞÜMDE ŞÖYLE DEMİŞTİM, YARIN EMEKLİ OLUP PARAMI SAĞLIĞIMI GERİ KAZANMAK İÇİN KULLANMAK İSTEMİYORUM. BUGÜN SAĞLIĞIMDAM ÖDÜN VERİYORUM SIRF PARA KAZANMAK İÇİN. YARIN TAM TERSİNİ İSTEMİYORUM. KIZIMLA, KARIMLA EĞLENMEK VE GEZMEK İSTİYORUM. 40 YAŞIMA KADAR TÜM BUNLARI GERÇEKLEŞTİRMELİYİM. EFSANE İDOLLERİMİZİN 40’INA KADAR DÖVÜŞÜP ÇOK KÖTÜ PERFORMANSLAR SERGİLEDİĞİNİ GÖRÜYORUZ… HER ZAMAN ‘DEDE’ YE SÖYLERİM, EĞER BİR GÜN PERFORMANS RİTMİMİ KAYBEDERSEM BENİ ÇEK ÇIKAR KAFESTEN. ARTIK İÇİMDEKİ TUTKU GİTMİŞ DEMEKTİR. PARA İÇİN DÖVÜŞMEK İSTEMİYORUM. TÜM HAYATIMI PLANLADIM VE BU PLANLARI BOZACAK BİR SAĞLIK PROBLEMİYLE KARŞILAŞMAK İSTEDİĞİM EN SON ŞEY.