Bu gece gerçekleşen UFC 258 gecesinde, eski takım arkadaşı Gilbert Burns karşısında başarılı bir şekilde kemerini savunan Kamaru Usman; maç sonrasında yaptığı açıklamada Jorge Masvidal ile dövüşmek istediğini söyledi.

12 Temmuz 2020 tarihinde yapılan UFC 251 gecesinde yapılan Usman vs. Masvidal maçı Kamaru Usman’ın galibiyetiyle sonuçlanmıştı. Her ne kadar Usman galip gelmiş olsa da hayranları onun Masvidal karşısında sergilediği dövüş stratejisi ve dövüş esnasındaki performansı yüzünden biraz kızmıştı. Hayranlarına kendisini affettirmek istediğini söyleyen Usman, Masvidal ile bir kez daha dövüşe çıkarsa onu tabuta koyacağını söyledi.

ABU DHABI, UNITED ARAB EMIRATES - JULY 12: (L-R) Kamaru Usman of Nigeria and Jorge Masvidal talk after the conclusion of their UFC welterweight championship fight during the UFC 251 event at Flash Forum on UFC Fight Island on July 12, 2020 on Yas Island, Abu Dhabi, United Arab Emirates. (Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC)

Usman, çeşitli dövüş medyalarına verdiği röportajlarda şu ifadeleri kullandı:

Kamaru Usman: “Masvidal ile ilk dövüşüm, dövüşten 6 gün önce bana bildirildi. Bu yüzden dövüş esnasında maalesef iyi bir performans sergileyemedim bunun için üzgünüm. Ancak bu günden itibaren sıkı bir kampa giriyorum ve bir an önce Masvidal ile tekrar dövüşmek istiyorum. Onu bu kez affetmeyeceğim ve dövüşün sonunda onu tabuta koyacağım.”

Kamaru Usman, Jorge Masvidal ile dövüşmeyi istiyor ancak UFC yönetimi şu anda Usman’ın karşısında Colby Covington’u görmeyi daha çok istiyor. UFC yönetiminden bazı kişilerin konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, eğer Usman çok isterse sıradaki rakibinin Masvidal olması için bir sakınca olmadığı söyleniyor.

Yapılan röportajların sonunda konuşan UFC başkanı Dana White, “Kamaru Usman için çok daha güzel seçenekler var. Ama Usman illaki Masvidal ile dövüşeceğim derse bu seyircilerin de hoşuna gider diye düşünüyorum. Bilemiyorum. İlerleyen zamanlarda her şey belli olacak.” Sözlerini kullandı.