Keenan Cornelius bu sene IBJJF Worlds’te BJJ Globetrotters’ı temsil edicek.

Dünya’nın en büyük Jiu Jitsu takımlarından Atos’tan ayrılmasından sonra herkes Cornelius’un müsabakalara hangi takımın çatısı altında devam edeceğini sorguluyordu.Flo Grappling’e verdiği röportajda Cornelius bu seneki IBJJF Worlds’te BJJ Globetrotters altında mücadele edeceğini açıkladı.

BJJ Globetrotters , geçmiş yıllarda ülkemizide ziyaret etmiş olan Christian Graugart’ın önderlik ettiği bir oluşum.Bu oluşum herhangi bir kar gütmeksizin seyahat eden Jiu-Jitsu’cular için oluşturulmuş bir topluluk. Herhangi bir takım ile bir bağı bulunmayan fakat uluslarası organizasyonlarda mücadele etmek isteyen Atletler için imkan sunan bu organizasyon , Atos’tan ayrıldıktan sonra hangi takım ile yola devam edeceğine henüz karar vermemiş olan Cornelius için en iyi çözüm oldu gibi görünüyor.

 Röportajın devamında Conelius Ağırsiklet mi yoksa Super Ağırsiklet mi hangi kiloda dövüşeceğini henüz karar vermesede gelecekte herhangi bir aidiyet gerektirmeyecek BJJ Globetrotters ile anlaştığı bilgisini verdi. ( Graugart kendi Facebook hesabındada konuyu doğruladı.) Meraklısına FightWorldTurkey olarak bizlerden tavsiye Globetrotters organizasyonu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve ilham almak isterlerse Graugart’ın The Brazilian Jiu Jitsu Globetrotter kitabını okumalarıdır.