UFC Vegas 22 ‘nin ana kart maçında orta sıklette son zamanlarda adından ldukça söz ettiren Kevin Holland ile 7 numarada bulunan Derek Brunson karşı karşıya geldi. Kevin Holland,2020 yılını en etkin ve başarılı şekilde geçiren dövüşçülerden biriydi, ve bu maça gelirken 5 maçlık galibiyet serisi bulunuyordu. Derek Brunson ise bu maçta aldığı galibiyet ile birlikte galibiyet serisini 4 maça çıkardı.

Maçın Analizi

İki tarafta maça çok hızlı başladı. Rauntun başında Holland’ın ayağının kaymasını iyi değerlendiren Derek Brunson rakibini bir direk ile yere devirdi ancak Holland bu hatasını iyi telafi etmeyi başardı. Rauntun kalanı Derek Brunson ‘un Holland’ı yerde domine etmesi ve ground and pound ile puan toplaması ile sona erdi.

İlk rauntta Derek Brunson tarafından domine edilmesinin ardından ikinci raunda iyi başlayan Holland, Derek Brunson’ı kombinasyonları ile sarsmayı başardı ancak Brunson iyi toparladı. Sarsılmasının ardından takedown ile Holland’ı yere alıp üstünlük kurdu ve raunt böyle sona erdi.

3.Raunt çok farklı geçmedi ve Brunson , Holland ‘ı yine rahatça yere aldı. Brunson, yerde ground and pound ile puan toplarken Holland’ın karşılık verememesi dikkat çekti ve ikili arasında rahatça duyulabilecek diyaloglar oluyordu.

Son iki raunda girdiğimizde Derek Brunson ‘ın puan olarak rakibinden oldukça önde olduğu kolayca anlaşılıyordu. Bu rauntta da durum diğerlerinden farklı değildi ve iki ismin de yorulduğu hareketlerinden anlaşılabiliyordu.

Son rauntta Holland, rakibini yere alıp sağlam yumruklar indirmeyi başarabilse de Brunson ayağa kalkmayı başardı. Maçın karar anına gelindiğinde ise (49-45, 49-46, 49-46)’lık skorlar ile Derek Brunson ezici bir galibiyet aldı.

Maç Sonrası Açıklamalar

Maçın ardından Brunson yaptığı açıklamalarda sıradaki rakibi olarak Paulo Costa’yı istediğini söyledi. Brunson:” Kendimi yükseltecek ve gerçekten işte bu benim kendimi gösterme zamanım diyebileceğim bir rakip istiyorum. Paulo Costa ile bu yüzden karşılaşmak istiyorum.” dedi.