Khabib Nurmagomedov: “Babam çok kötü durumda.”

Geçtiğimiz günlerde UFC hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov’un babası ve antrenörü Abdulmanap Nurmagomedov’un zatüre sonrası geçirdiği komplikasyonlar sonucu komaya girdiğini yazmıştık ancak ilerleyen günlerde Abdulmanap’ın korona virüse yakalandığını öğrendik.

Abdulmanap Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov’un dün yaptığı açıklamada korona virüsten yalnızca babasının değil ailesinin büyük bir kısmının etkilendiğini söyledi. Khabib Nurmagomedov instagramda yaptığı açıklamada Dağıstan halkını son derece dikkat etmeleri konusunda uyarırken babası hakkında da birtakım açıklamalarda bulundu.

Khabib Nurmagomedov

Yaptığı açıklamasında “yakın akrabalarımdan yirmi tanesi korona virüs yüzünden yoğun bakımda kaldı ve bazıları maalsef vefat etti. Babama gelirsek babam bana her zaman destek oldu onu çok seviyorum. Durumu maalesef kötü.” Dedi. Açıklamasının devamında “babam hala hastanede yatıyor. Korona yüzünden bazı kalp komplikasyinları geçirdi. Geçen yıl kalp ameliyatı olmuştu bugün ikincisini oldu. Durumu kötü. Destekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Tüm insanlar için en iyisini diliyorum. Sağlıcakla kalın.” Sözlerini kullandı.

Fight World Turkey ailesi olarak herkese sağlıklı günler diliyoruz. Bu zorlu süreçte evde kalmak bizim için en doğru karar olacaktır.