Khabib Nurmagomedov Çok Yakında Kampa Başlıyor

Dustin Poirier UFC 236 gecesinde Max Holloway ile yapmış olduğu geçici kemer şampiyonasında interim kemeri beline takmıştı. Khabib Nurmagomedov'un ise henüz devam eden cezasının eylül ayında son bulacağı ve UFC Abu Dhabi gecesinde mücadele edeceği ve rakibinin ise Dustin Poirier olacağı muhtemel.

Khabib'in baş antrenörü ve American Kickboxing Academy'nin sahibi olan Javier Mendez'in açıklamalarına göre Khabib henüz birşey belli olmasa da muhtemel bir Dustin Poirier mücadelesi için Amerika'da kamplara başlayacak.

UFC 242 7 Eylül tarihinde Abu Dhabi'de yapılacak ve tam bir pay-per-view şovu olacak. Khabib'in kısaca geçmişine bakacak olursak en son 6 Ekim'de UFC 229 şovunda Conor McGregor ile dövüştü ve maç sonu olan olaylardan sonra uzunca bi men cezası almıştı. Eylül'de cezası bitecek.

Dustin Porier, Khabib'in yokluğunda hafif sıkletin en iyi yarışmacısı olarak ortaya çıktı. Baştada belirttiğimiz gibi UFC 236 gecesinde Max Holloway ile mücadelesinden sonra interim kemeri beline taktı ve Khabib'e meydan okudu. Şu anlık Khabib'i en çok zorlayacak rakip olarak görülmekte.

Sizce Khabib kemerini koruyabirmi ?