Khabib Nurmagomedov Parasının Yarısına Kavuştu!

Nevada Eyaleti Atletizm Komisyonu (NSAC), 24.10.2018 yapmış olduğu toplantıda Khabib Nurmagomedov’un UFC 229’daki 2 milyon dolarlık gelirinin yarısını vermeyi oy birliğiyle kabul etti.

Bildiğiniz üzere NSAC, UFC 229 ana maçında McGregor’a karşı 4. raundda kazanmış olduğu zaferin ardından Octagon’un dışına fırlayarak Conor’ın köşe adamı Dillon Danis’e saldıran Khabib’in dövüş parasını elinde tutmaya karar vermişti.

NSAC dövüşte yaşanan olaylarla ilgili toplanıp ön kararını verdi. Komisyon üyeleri Khabib Nurmagomedov’a dövüş için alması gereken 2 milyon doların yarısını vermeyi oy birliğiyle kabul etti. McGregor’da nihai kararın açıklanacağı duruşmada benzer bir cezayla karşı karşıya kalabilir. Her iki sporcu da Çarşamba günkü toplantıya katılım göstermediler.

UFC 229 sonrası, hem Khabib hem de Conor, NSAC tarafından geçici olarak dövüşememe cezasına çarptırılmıştı. Komisyon, UFC 229 olayları ile ilgili resmi cezaları tam bir soruşturma tamamladıktan sonra açıklayacak.

İki dövüşçü için esas yaptırımlar 10 Aralık’ta yapılacak duruşmada açıklanacak. Nevada başsavcı yardımcısı Caroline Bateman, NSAC’ın dövüşçüleri ömür boyu yasaklama ve kazandıkları paranın tamamına el koyma gibi haklara sahip olduğuna dikkat çekti. Ancak NSAC başkanı Anthony Marnell bunun ihtimal dahilinde olmadığını belirtti.