Khabib Nurmagomedov ve Dustin Poirier Basın Toplantısında Önemli Soruları Cevapladılar!

1514

Abu Dhabi’de yapılacak olan UFC 242’nin ana maçında karşı karşıya gelecek olan UFC hafif sıklet geçici kemerin sahibi Dustin Poirier ile UFC hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov, Londra’da yapılan basın toplantısında ilk kez yan yana geldiler ve basın mensuplarının sorularını yanıtladılar. Özellikle iki dövüşçüye de bu maçla ilgili ve gelecek planlarıyla ilgili gelen soruları ve verdikleri cevapları sizler için özetledik.

Khabib’e gelen soru: Seni son gördüğümüzden bu yana uzunca bir zaman geçti, hayat ne durumda?

Khabib: Hayat değişti tabii, daha ünlü bir hale geldim, çok şey değişti hayatımda, ama aklımda hiçbir şey değişmedi. Antreman yapıyorum, çalışıyorum ve bu son maçım olmayacak. Geri dönüşüm için çok heyecanlıyım

Khabib’e gelen soru: Abu Dhabide maça çıkacak olmak nasıl bir duygu?

Khabib: Bence çok iyi ve güzel bir şov olcak. Benim için en önemli şey, babam Abu Dhabi’ye gelebilecek ve maçta köşemde olacak. Babam vizeden dolayı Amerika’ya gelemiyordu. Bu konuyla ilgili çok heyecanlıyım. 

Khabib’e gelen soru: Yeni imzaladığın kontratta GSP ile dövüşmek ile ilgili madde var? İleride bu dövüşü görecek miyiz?

Khabib: Açıkçası GSP’nin geri dönüp dönmeyeceğini bilmiyorum ama kariyerimin mirası için önemli bir dövüş, Gsp tony ve dustini yenersem pound for pound 1 numaralı dövüşçü olurum

Khabib’e gelen soru: Dustinle ilgili en tehlikeli bulduğun şey nedir?

Khabib: Çok tecrübeli bir dövüşçü gerçekten UFC’de çok fazla maça çıktı ve ciddi anlamda bir tecrübesi var. Son maçında boksuyla beni etkiledi. Bu yüzden bu maç bu kadar büyük, Dustin son maçında Max Holloway’i yendi, bazı eski şampiyonları yendi, geçici kemeri boşuna almadı. Ama bir şey değişmeyecek, kafes kapısı kapandığında kendim olacağım, baskımı kuracağım, ilerleyeceğim.

Khabib’e gelen soru: İnsanlar hep ne kadar iyi bir güreşçi olduğundan bahsediyor, ama son dövüşlerinde ayakta da çok iyi bir dövüşçü olduğunu gösterdin. Dustin’de vuruşlarıyla ön plana çıkan bir dövüşçü. Onunla ayakta duracak mısın?

Khabib: Kendimi dünyanın en iyi vuruşçularına karşı test ettim, Edson Barbosa, Micheal Johnson ve Conor gibi bunların yarısı Dustini yenmiş isimler. Tabiki de onunla ayakta da dövüşeceğim bu bir güreş maçı değil. Ona saygı duyuyorum, boksuna saygı duyuyorum ama karşılaşmada her zamanki gibi işimi yapmalıyım.

Khabib’e gelen soru: Kamaru Usman’la dövüşmeyi planlıyor musun ilerde? Bir çok dövüşçünün sıklet atladığını görüyoruz, sen de, her şey yolunda giderse, ikinci kemer için 170’e çıkmayı düşünür müsün?

Khabib: Açıkçası, ben 155’de kalmak isterim. 165 pound veya 160 pound sıkleti olursa olabilir ama 170 pound sıkletinde 155’deki gibi fizik avantajım olmaz. 155’de kalmayı istiyorum, burda daha çok işim var Tony, dustin… Şu anda en büyük sıklet bu.

Khabib’e gelen soru: Sırada Conor ile rövanş maçı var mı?

Khabib: Son üç buçuk yılda 1 galibiyeti var. Ne rövanşı? O maçımızda pes etti, bana yalvardı. Sırada Tony Ferguson var, galibiyet serisi yakalamış dövüşçüler var.

Dustin’e gelen soru: Khabib’in güreşini durdurmaya yönelik neler yapmayı düşünüyorsun?

Dustin: Sadece kendim olacağım ve dünyaya neler yapabileceğimi göstereceğim. Khabibin oyununda çok büyük açıklar görüp görmediğim soruluyor bana, bu boşlukları görmeme gerek yok, bu açıkları yapabildiklerimle, dövüş zekamla ben oluşturacağım.

Dustin’e gelen soru: Son zamanlarda Khabib’e kıyasla daha aktiftin, bu bir fark oluşturacak mı sence?

Dustin: Bu cevaplaması zor bir soru, çünkü herkes farklıdır belkide kaldığı yerdeki gibi iyi bir şekilde dönecek. Nasıl hissediyor bilmiyorum ama o da çok tecrübeli bir dövüşçü, bu yüzden kaldığı yerden döneceğini düşünüyorum, paslandığını sanmıyorum.

 

Dustin’e gelen soru: Bildiğin gibi 27 kişi denedi 27si de başarısız oldu. Khabibe ilk yenilgisini vermek için hangi özelliklere sahipsin?

 

Dustin: Tecrübe, kendime olan inanç, düşünce yapım. Tarih yazmaya odaklanmış durumdayım. Önümüzdeki 11 hafta kazanmak için 25 dakika dövüşmeye hazırlanmak için her şeyi yapacağım. Dediğim gibi adam(khabib)  iyi, o bir şampiyon. Ama onu daha önce karşılaşmadığı şeylerle yüzleştireceğim

Dustin’e gelen soru: Eğer kemeri alırsan, çifte şampiyonluk için tekrardan 145e düşmeyi düşünür müsün?

Dustin: Hayır, bir daha 145 pound sıkletine düşmem pek mümkün değil. Üst sıklet belki olabilir. Ama o kadar geleceği düşünmek istemiyorum. Şu anda sadece bu maça odaklıyım

Soruları yanıtladıktan sonra iki isimde ilk kez yüz yüze geldi. İki dövüşçü de beklenildiği gibi son derece maça odaklanmış durumda. UFC 242 gecesini büyük bir heyecan ile bekliyoruz.