Khabib Nurmagomedov geçtiğimiz günlerde Rusyada bir haber kanalına yaptığı açıklamada McGregor Vs. Poirier maçının galibinin hafif sıklet şampiyonluğu için dövüşeceğine inandığını söyledi.

Bildiğimiz gibi Khabib, 24 Ekim tarihinde Geatje’yi yenip unvanını korudu ve maçın ardından herkesi şoke eden bir kararla emekliliğini açıkladı. Ancak emekliliğini açıklamasının üstünden aylar geçmesine rağmen ünvanını bırakmaması olası bir dönüş ile ilgili kafalarda soru işaretleri bırakmıştı.

MMA otorileri, annesinin isteği üzerine emekliye ayrılarak Khabib’in fazla duygusal bir karar verdiğini ve babasının 30-0 hayalini George St. Pierre ile gerçekleştireceğine dair yorumlar yapmışlardı. Özellikle emekliliğin ardından kemeri bırakmaması bu yorumları kuvvetlendirmişti.

Ancak geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamadan sonra Khabib’in laflarının arkasında duracak gibi gözüküyor. Khabib yaptığı açıklamada ,”Dana White ve ben sürekli iletişim halindeyiz-kemeri bırakamam konusu hiç konuşulmadı. UFC beni tekrar döndürmeye çalışıyor onları anlayabiliyorum bana iyi şartlar ve dövüşçüler sunuyorlar ancak beni şaşırtmak zordur. Yakında Dana White ile görüşeceğim.” Ayrıca şampiyon, emeklilikten dönüp UFC’ de dövüşecek misin? sorusuna “Bunu istemezdim.” yanıtını verdi