Geçtiğimiz günlerde heyecanla beklenen Dana White - Khabib Nurmagomedov toplantısı gerçekleşti. Bu karşılaşmanın önemli satır başlarından biri bildiğimiz gibi Khabib ‘in dönüş sinyaliydi. (Bu haberin detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.) Ancak bir diğer gözden kaçan önemli satır başı ise Khabib ile George-Saint Pierre ‘in olası bir maçının rafa kalkmış olma ihtimali.

UFC dünyasında GOAT tartışmaları hızla sürerken bu tartışmaların tam göbeğinde bulunan iki isim George Saint Pierre ve Khabib Nurmagomedov. Aslında bu iki ismin arasındaki dedikodular, babasının daha önce Khabib’in 30-0 ile emekli olmasını istediğini söylemesi ile başladı.

Khabib’in babası ve aynı zamanda antrenörlüğünü yapmış olan Abdulmanap Nurmagomedov ‘un vefat etmeden önce oğlunun gerçekleştirmesini istediği iki maç vardı .Bu maçlardan biri, 5 kere iptal edilmiş olan Tony Ferguson maçı iken diğeri George-Saint Pierre maçıydı.

Ancak Khabib-Dana White görüşmesinden sonra bu maç şu anlık masada yok gibi gözüküyor. Dana White bu görüşmeden sonra basına verdiği açıklamada:”Geroge-Saint Pierre konusu hiç açılmadı. Khabib bu dövüş ile ilgilenmiyor. Bu iş bitti.” dedi.