Khabib'ten Al Iaquinta'ya Övgü, Kevin Lee'ye Taş!

UFC 229’da kazandığı tarihi galibiyetten sonra halen cezaların netleşmesini bekleyen UFC hafif siklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov sosyal medyadaki aktifliğini koruyor!

Belki de UFC 229’un gerçekleşmesindeki en büyük etken olan otobüs olaylarının gerçekleştiği UFC 223’de Khabib rakiplerinin yaşadığı sakatlıklar sonucunda aynı kartta Paul Felder ile 3 rauntluk bir dövüşü olan Al Iaquinta ile karşılaşmıştı. Khabib 5 raunt boyunca Al’i fena halde dövmesine ve 50-44,50-44,50-43’lük olağanüstü puanlar ile hakem kararıyla kazanmasına rağmen pek çok otoritede performans anlamında soru işareti bırakmıştı. Ancak otoritelerin göz ardı ettiği şey Al Iaquinta’nın ne kadar iyi,cesur ve dayanıklı bir dövüşçü olduğuydu. Herkes olayı Khabib üzerinden değerlendirse de fark yaratan nokta esasında Iaquinta’nın mücadeleci ruhuydu. 

Conor ve Kevin Lee gibi trash talku çok seven dövüşçüler Khabib’i bir emlakçıyla puana kaldığı için pek çok kez eleştirmişti. Khabib ise her defasında Al Iaquinta’nın çok iyi ve güçlü bir dövüşçü olduğunu ve aktif olmadığı için dikkat çekmediğini, eğer aktif olarak dövüşse sikletin ilk 10’undaki çoğu kişiyi yenebilecek kapasitede olduğunu söylüyordu. 

UFC Milwaukee’de Al Iaquinta kendisi hakkındaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı ve klinik bir performans sergileyerek Kevin Lee karşısında üstünlüğü elde etmeyi başardı. UFC dövüşçülerinden bu dövüş ile alakalı pek çok tepki geldi ancak bir tanesi çok dikkat çekiciydi. Tabi ki bu dikkat çekici tepki Al Iaquinta’yı 5 raunt sonunda domine etse de eleştirilen Khabib’e aitti.

Khabib Twitter adresinden önce Al’i takdir edip UFC 223 performansında kendisine yapılan eleştirilere verdiği yanıtın haklılığını vurguladı, sonra da Kevin Lee’yi biraz daha alçak gönüllü olmaya davet etti.

TEBRİKLER AL IAQUİNTA. BEN SENİN NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUNU BİLİYORUM, BU YÜZDEN BU DÖVÜŞÜ BEKLİYORDUM.#DOĞRUSÖYLEYEN

MÜTEVAZİ OL KEVİN! MÜTEVAZİ OLMAK ANAHTARDIR!