Kickboks dünyası yarın gece Hollanda’nın Arnhem şehrindeki GelreDome Stadyumunda gerçekleşecek tarihi geceye odaklanmış durumda. Kuşkusuz kickboksta yeniden hâkim olan bu büyük heyecanın en önemli sebeplerinden biri Faslı efsane Badr Hari’nin geri dönüşü.

2005 - 2010 Yılları arasında K1 organizasyonu çatısında kickboksta fırtınalar estiren Hari, 2010 yılından sonra yaşadığı çalkantılı süreçlerle gündeme gelmiş, hapis cezasına çarptırılmış ve bu süre zarfında kickbokstan sıklıkla uzak kalmıştı.

Geçen süre içerisinde, kickboksa yeni bir organizasyon ve yeni bir ağır siklet şampiyonu hükmetti. Hollandalı Rico Verhoeven, deyim yerindeyse ağır siklette bir krallık kurdu ve kemeri domine etti. Çıktığı son 11 maçın tamamını kazanan Rico, Glory ağır sikletin tartışmasız şampiyonu konumunda.

2016 Yılında kickboksa geri dönen Hari, Rico Verhoeven ile şampiyonluk için karşılaşmıştı. Almanya’da gerçekleştirilen maça, seyircilerin yoğun desteği altında çıkan Hari, iyi başladığı maçı 2. raundda kolunun kırılmasıyla bırakmak zorunda kaldı ve Rico şampiyonluk kemerini korudu. Hari maçından sonra çıktığı 5 ünvan maçından da galip ayrılan Rico, 3 yıl sonra Hari karşısında yeniden zorlu bir sınav verecek.

Badr Hari, 2016’daki ilk maça hazırlanırken birçok kişisel problemleri olduğunu ve bu yüzden maça yeterince iyi konsantre olup hazırlanamadığı söyledi. Kendinden emin açıklamalarda bulunan Hari, bu kez maça tamamıyla odaklandığını, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini Rico’yu nakavt ederek insanlara gerçek seviyesini göstereceğini söyledi. Profesyonel kickboks kariyerinde çıktığı 120 maçın 106’sını kazanan ve 92 kez rakiplerini nakavt eden kötü çocuk lakaplı Hari, çok sansasyonel bir isim ve yarın gece Glory’nin tartışmasız şampiyonu Rico Verhoeven’den kemeri almak için ringde olacak.
Şampiyon kickboksör Rico Verhoeven ise profesyonel kariyerinde 65 maça çıktı, 55 galibet alan Rico, 16 kez de rakiplerini nakavt etti. Nakavt ortalaması düşük olsa da, üst düzey teknik kapasitesiyle ön plana çıkan Rico, 2015 yılından beri çıktığı 11 maçın tamamını kazandı, Glory ağır siklete ambargo koymuş durumda ve en iyi olduğunu ispatlamak istiyor.

Yarın gece, GelreDome Stadyumunda gerçekleşecek Glory: Collision 2 etkinliği için biletler tükenmiş durumda. İki süperstar, kickboksun zirvesinde ağır siklet dünya şampiyonluğu için tarihi rövanşta çarpışacak.
İkili maçtan önce son kez tartıda yüz yüze geldi. Badr Hari 244.4 Ibs (110.9 kg) tartım verirken, şampiyon kickboksör Rico Verhoeven 260.5 Ibs (118.2 kg) tartım verdi.
Ana maçta Badr Hari ile Rico Verhoeven’in karşılaşacağı Glory: Collision 2 etkinliği yarın akşam 21.30’da Dmax’ten yayınlanacak.