Pandeminin hepimizi etkilediği şu günlerde UFC dünyasında ilginç olaylar yaşanıyor. UFC ‘nin yükselen yıldızlarından Khamzat Chimaev (9-0-0) ile Leon Edwards (18-3-0) arasında gerçekleşmesi planlanan karşılaşma, Khamzat Chimaev’in koronavirüsün etkilerini atlatamaması sebebiyle bir kez daha iptal edildi.

İkili arasındaki ilk maç 19 Aralık tarihi için ayarlanmıştı. Ancak Leon Edwards maça hazırlanırken koronavirüse yakalanıp çekilmek zorunda kalmıştı. Daha sonra karşılaşma 20 Ocak tarihi için tekrar ayarlandı. Fakat bu sefer de Khamzat Chimaev koronavirüse yakalanıp çekilmek zorunda kaldı. Son olarak 13 Mart tarihi için gerçekleşmesi planlanan karşılaşma, Khamzat ‘ın koronavirüsün etkilerini atlatamadığı gerekçesiyle bir kez daha iptal edildi. Böylece ikili arasındaki planlanan karşılaşmalar 2 ay içersinde 3. kez koronavirüs sebebiyle ertelenmiş oldu.

Dana White, basına yaptığı açıklamada Leon Edwards ile Colby Covington arasında bir karşılaşma ayarlamaya çalıştıklarını ve bu karşılaşmanın galibinin Usman’ın rakibi olacağını söyledi.