Lomachenko Bildiğimiz Gibi!

Boksun en iyi isimlerinden biri olan Vasiliy Lomachenko ile İngiliz boksör Luke Campbell Londra O2 Arena’da, WBC WBA ve WBO hafif sıklet kemerlerinin ortada olduğu maçta karşı karşıya geldi.

Açılış raundu boksörlerin birbirini tarttığı, mesafeyi ölçtükleri bir raund oldu. İlk raundun sonlarına doğru Campbell etkili bir sol kroşe buldu.

Üçüncü raund itibari ile boksörlerin iyice ısınmaya başladığını gözlemledik. Bu raund Lomachenko sert bir sol direk ile isabet buldu. Campbell ise aparkat ile yanıt verdi. Dördüncü ve beşinci raundlarda Lomachenko etkinliğini attırmaya başladı ve daha fazla isabet bulmaya başladı. Beşinci raundun sonlarına doğru Lomachenko sol kroşeyle Campbell’ı sarstı ve baskısını devam ettirdi. Campbell bu esnada gövdesine de sert darbeler aldı. Beşinci raundun sonunda oldukça zor anlar yaşamasına rağmen Campbell’ın 6. raunda iyi döndüğünü söyleyebiliriz. 6. raundun bitimine doğru Luke Campbell, Loma’nın gövdesine sert darbeler attı. 7. raundda iki boksör de birbirini derin sularda test etti. Campbell Lomayı bir önceki raunddaki gibi gövdeye attığı sert kroşeyle yakalayıp salladı. Lomachenko sert sağ kroşesiyle hemen karşılık verdi ve baskısını sürdürdü hızlı kombinasyonlarıyla oldukça zor anlar yaşattı Campbell’a. Harika bir raunddu. 

11. raundda Lomachenko gövdeye attığı kroşlerle Campbell’ı salladı ve üstüne gitti. Gövdesine oldukça sert darbeler attıktan sonra kafayada isabetlerde bulundu. Lomanın bu harika baskısı sonuç verdi ve Campbell’ı knockdown etti. Loma, bu knockdown ile kritik raundu 10-8 kazanmış oldu. Karşılaşmanın son raundunda Loma yine benzer kombinasyonlarla Campbell’ı knockdown etmeye çok yaklaştı ama Campbell ayakta kalmayı başardı.

12 raund sonunda sona eren harika karşılaşma hakem kararına gitti. Maçı 119-108 x2, 118-109 skorlarla kazanan Vasily Lomachenko oldu. Lomachenko yine harika bir performans ile kazandı. Campbell da iyi mücadele edip yüreğini ortaya koydu.