Lopez vs Kambosos maçının yayın haklarını Triller platformu aldı.

99

Proxima Medya grubuna ait Amerika menşeli video yapım ve sosyal medya programı Triller kullanıcılarına yapay zeka kullanarak montaj ve arka plan müzikleri eklemelerine imkan sağlıyor. 2015 yılından beri hem IOS hem Android uygulaması ile kullanıcıların hizmetinde olan programın The Weeknd ve Justin Bieber gibi süperstarlar bile kullanıcıları arasında. Sosyal medya’da insanların yapmadıkları zibidiliklerin kalmadığı TikTok programının şu an en büyük rakibi.Mücadele Sporu tutkunları ise Triller programını Kasım 2020’de düzenlediği Mike Tyson - Roy Jones Jr maçı ile tanıma şansına erişti.

IBF Hafifsiklet’in namağlup şampiyonu Teofimo Lopez’i duymayanınız kalmadı herhalde ? Dünya onu WBA , WBO ve The Ring Dergisinin hafifsiklet kemerlerini Matrix lakablı boks otoritesi Vasyl Lomachenko’nun elinden aldığında yakınen tanıma şansı olmuştu. Boks Dünyası beklenen taze kanı sonunda bulmuştu.

Muhammed Ali’nin de menajerliği yapmış olan efsanevi menajerlik şirketi Top Rank CEO’su Bob Arum’un sözleriyle Floyd Mayweather Jr.’dan sonra ABD’nin çıkardığı en iyi Boksör olan Lopez 5 Haziran’da Miami’de Yunan asıllı Avustralyalı namağlup boksör George Kambosos ile karşı karşıya gelecek.

Maçın yayın hakları için Top Rank 2.3 milyon $ teklif ederken Eddie Hearn’in şirketi Matchroom Boxing 3.5 milyon $ teklif etti. Kesenin ağzını iyice açan Triller 6 milyon $ ile maçın yayın haklarını kazanan taraf oldu. Program dövüş şemsiyesi altındaki faaliyetlerini Triller Fight Club adı altında düzenliyor.

Etkinliğinin hangi platformda yayınlanacağından ziyade bu senenin en sıkı Boks maçını izleyeceğimizden kesinlikle eminim. Takvimlerinizde 5 Haziran’ı şimdiden işaretleyin.