Manny Pacquiao vs Keith Thurman Gecesini Kaçırmayın!

477

Welter sıklette, yılın en önemli ve en iyi maçlarından biri olmaya aday karşılaşmada, dövüş sporlarının başkenti Las Vegas MGM Grand’de yenilgisiz boksör Keith Thurman (29-0-0) boksun efsane isimlerinden Manny Pacquiao (61-7-2) ile karşılaşacak. 

İki ismin son durumlarını inceleyecek olursak, Keith Thurman sakatlıklar sebebiyle yaklaşık iki yıl süren bir aranın ardından, bu yılın başında ocak ayında ringe geri dönmüş ve Josesito Lopez ile karşılaşmıştı. Thurman bu maça iyi başlamış fakat 6. ve 7. raundlarda zor anlar yaşamış ve sallanmıştı. Fakat son raundlara doğru tekrardan ağırlığını koymayı başardığı maçı 12 raund sonunda hakem kararı ile kazanmıştı (115-111, 117-109, 113-113).

Manny Pacquiao’nun da son dövüşü geçtiğimiz ocak ayında olmuştu, Pacman Adrien Broner ile karşılaşmıştı ve maçın çoğunluğunda üstün olup karşılaşmayı 12 raund sonunda kazanna isim olmuştu. (117-111, 116-112, 116-112). Pacquiao’nun ilerleyen yaşına rağmen fizik olarak gayet iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yaz Jeff Horn’a yenilen Pacman, o yenilgiden sonra Lucas Martin Matthysse’yi nakavt etmişti ve en sonda Broner galibiyetini alıp iki maçlık bir seri yakaladı.

Thurman: “Maçtan sonra arkadaş olabiliriz ama ringde ona iyi davranmayacağım.”  diyerek bu karşılaşmayla ilgili hırsını ve kararlılığını gösterdi. Pacquiao’nun bu cümlelere yanıtı ise şu şekilde: “Boksta çok tecrübeliyim, ona öğreteceklerim var tıpkı bir profesör gibi.” İki isim de çok iddialı.

Bu harika ana maçın alt kartında da heyecan verici maçlar bizleri bekliyor olacak. En önemlilerinden biri ise milli boksörümüz Ali Eren Demirezen (11-0-0) Nijeryalı boksör Efe Ajagba ile karşılaşacak. Bunun yanında, süper orta sıkletin en önemli isimlerinden biri olan Caleb Plant (18-0-0) Mike Lee (21-0-0) ile karşı karşıya gelecek. Senenin en önemli kartlarından biri olmaya aday olan bu boks gecesini heyecanla bekliyoruz.