Max Holloway Çağı! | UFC 231 Sonuçları

UFC’nin aylık PPV şovlarının 231.si Kanada’da gerçekleşti. Gecenin ana maçlarında Tüysiklet ve Kadınlar Sineksiklet kemerleri ortadaydı.

Gecenin ana maçında Şampiyon Max Holloway ve yenilgisiz Brian Ortega karşılaştı. Max Holloway 1 yıllık çalkantılı sürecin ardından kafese geri döndü. Karşılaşmanın tamamında kombinasyonlar ve mesafe kontrolü ile rakibini domine etti ve Ortega’nın BJJ temelli oyun planının işlemesine de engel oldu.

Karşılaşmanın dördüncü raundunda vitesi arttıran Max Holloway, Ortega’yı oldukça zor duruma soktu ancak bitiremedi. Ortega köşesine döndüğünde doktor kontrolünden geçemedi ve maç doktor kararıyla bitirildi.

Max Holloway kemerini korumayı başarırken galibiyet serisini 13 maça çıkarttı. Holloway en son 2013 senesinde Conor McGregor’a puanla kaybetmişti. Brian Ortega ise kariyerinde ilk defa mağlubiyeti tattı.

Gecenin ikincil ana maçında da kemer ortadaydı. Yeni oluşturulan Kadınlar Sineksiklet kemeri için Valentina Shevchenko ve Joanna Jedrzejczyk karşı karşıya geldi. 

Joanna Jedrzejczyk 115 pound’dan siklet yükselirken, Valentina Shevchenko 135 pound’dan siklet düştü. 

Valentina Shevchenko mesafeyi kapatıp clinch ve takedown’lar ile fiziksel üstünlüğünü Joanna Jedrzejczyk’e maç boyu dikte ettirdi. Beş raundun tamamını neredeyse sorun yaşamadan geçen Shevchenko puanla kemerin yeni sahibi oldu. Joanna Jedrzejczyk ayrıca yeni sikletinde güç olarak eski halinden uzak göründü. 

Ana karttan diğer tüm sonuçlar;

  • Gunnar Nelson, Alex Oliveira’yı rear-naked choke ile yendi. (Raund 2, 4:17)
  • Hakeem Dawodu, Kyle Bochniak’ı puanla yendi. (28-29, 30-27, 30-27)
  • Thiago Santos, Jimi Manuwa’yı nakavt etti. (Raund 2, 0:41)