McGregor'dan Khabib Maçına Analiz!

UFC starı Conor McGregor, UFC 229’da Khabib Nurmagomedov’a kaybettiğinden beri dövüş hakkında suskunluğunu koruyordu. İrlandalı dövüşçü suskunluğunu Instagram’dan bozdu.

Daha önce “Maçı kaybettik ama savaşı kazandık.” diyen isim yaptığı açıklamada da yer yer sportif açıdan Khabib’in ama dövüş açısından kendisinin üstün olduğunu ifade etti. İdman planlamasında da hata yaptığını kabul eden isim Khabib’e karşı yaptığı idmanlarda etkili bir sparring dahi yapmaya gerek duymadığını ama bunun bir hata olduğunu belirtti.

Yıldız isim yaptığı açıklamada “Sırada kim varsa dövüşürüm.” derken hemen rövanş alamasa da yoluna devam edeceğini belirtti. İrlandalı’nın tüm açıklamaları şu şekilde;

SON MAÇ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİM.

RAUND 1. SPOR OLARAK BAKARSAK RAUND 1 O’NUNDU. KAFESE KARŞI ÜST POZİSYONDA. POZİSYON GEÇİŞİ YOK, HASAR VEREMEDİ AMA ÜST POZİSYONDA. DÖVÜŞ OLARAK BAKARSAK RAUND BENİM. ESAS VURUŞLARI YAPTIM VE KIRIŞMAKTAN KAÇINMADIM. BAŞLARDA BİR SOL DİREK. ALÇAK BİR VURUŞTA KAFAYA DİZ. HER CLİNCH SENARYOSUNDA DİZ DARBELERİ. RAKİBİM SADECE BACAKLARIMI KİLİTLEYİP KAFESE KARŞI BENİ TUTTU, TÜM RAUND BOYUNCA.

RAUND 2. TÜM RAUNDUN VE DE MAÇIN KADERİNİ DEĞİŞTİREN ŞANSLI BİR SAĞ VURANA KADAR KAFESİ ETRAFINDA KAÇIP DURUYORDU. İYİ BİR VURUŞTU. YUMRUKTAN SONRA HEMEN DOĞRULDUM VE KIRIŞMAYA BAŞLADIM AMA HEMEN KAÇMAYA BAŞLADI. BU BİR SPOR VE AKILLICA BİR HAREKETTİ, RAUNDU DOMİNE ETMESİNİ SAĞLADI, SORUN YOK. GÜZEL HAREKET. EĞER BOKSUNA BİRAZ SAYGI GÖSTERSEYDİM SAĞ ELİN YAKLAŞMA ŞANSI YOKTU VE TAMAMEN BAŞKA BİR SENARYOYU KONUŞUYOR OLACAKTIK. HAZIRLIK SÜRECİNDE AYAKTA DÖVÜŞME YETENEKLERİNE SIFIR SAYGI GÖSTERDİM. SPESİFİK BİR SPARRİNG BİLE YAPMADIM. SADECE HÜCUM EDEN GRAPPLER VE GÜREŞÇİLER İLE ÇALIŞTIM. BU BİR DAHA OLMAYACAK. KENDİ OFANSİF GÜREŞİME DE HİÇ SAYGI GÖSTERMEDİM. ÇOK FAZLA SAVUNMA ODAKLIYDIM. DERS ÇIKARILDI. YETENEKLERİN KONUSUNDA KİMSEYİ DİNLEME. KENDİ EVRENİNİN EFENDİSİ SENSİN.

RAUND 3. KARİYERİMİN EN KÖTÜ RAUNDUNDAN SONRA GERİ GELDİM VE BU RAUNDU ALDIM. İLERİ ADIMLADIM, ONA GERİ ADIM ATTIRDIM VE KIRIŞMAYA HEVESLİ OLAN TARAFTIM.

RAUND 4. OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ TOPARLAYAMADIM. BENİM HATAM. 4.RAUNDDA İLK KIRIŞMALARI KAZANIYORDUM, YİNE KAÇTI VE 3 DAKİKA KALA KÖTÜ BİR POZİSYONDA YAKALANDIM. YENİDEN POZİSYONA GEÇMEYE ÇALIŞTIM VE AYAĞA KALKMAYI BAŞARDIM. SIRTIMI KAFESE VERDİM, DENGEDEYDİM. O AN KRİTİK BİR HATA YAPTIM VE ÖNEMLİ BİR ANDA “OVER HOOK”U BIRAKTIM. SIRTIMI VERDİM VE ADİL VE HAKKANİYETLİ BİR ŞEKİLDE YENİLDİM.

NE DİYEBİLİRİM? HARİKA BİR MAÇTI VE ZEVKTİ. YÜKSEK ÖZGÜVENİM İLE GERİ DÖNECEĞİM. TAMAMEN HAZIR BİR ŞEKİLDE. HEMEN RÖVANŞ OLMAZSA DA SORUN YOK. SIRADAKİ KİMSE KARŞILAŞIRIM. SİZLERİ SEVİYORUM, YAKINDA GÖRÜŞÜRÜZ.

- CONOR MCGREGOR

Siz Conor McGregor’ın açıklamalarına katılıyor musunuz?