Miami’de 4 Ünvan Maçı Bir Gecede Gerçekleşti

Dün gece Miami’de gerçekleşen ve 4 ünvan maçına sahne olan boks gecesi nefes kesti.

Gecenin ana maçında 5 maçtır IBF süper tüy siklet ünvanını elinde bulunduran Amerikalı dünya şampiyonu Tevin Farmer ringe çıktı. Farmer ünvanını 31 maçta 30 galibiyeti bulunan Joseph Diaz’a karşı savunmak için ringe çıktı.

12 Raund süren maç büyük bir mücadeleye sahne oldu. 12 Raund sonunda 115-113 x 2 ve 116-112’lik puanlarla 3 hakemin ortak kararıyla maçı kazanan isim Joseph Diaz oldu ve yeni IBF süper tüy siklet dünya şampiyonu oldu. Kemeri beline takan Diaz, şampiyonluğu geçtiğimiz günlerde geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant’a armağan etti.

Gecenin bir diğer dünya şampiyonluk maçında, 2018’de orta siklete çıkıp Walter Kautondokwa’yı mağlup ederek WBO orta siklet dünya şampiyonluğunu kazanan, eski süper welter siklet şampiyonu Demetrius Andreda ringe çıktı. Andrade kemerini WBO Federasyonunun orta siklet Avrupa şampiyonu İrlandalı Luke Keeler’a karşı savundu.

Maçın başından beri rakibi üzerinde baskılı bir oyun sergileyen dünya şampiyonu, 9. raundda rakibini teknik nakavtla mağlup ederek ünvanını 3. kez korumuş oldu

Gecenin diğer bir dünya şampiyonluk maçı ise sürpriz bir sonuca sahne oldu. 19 Maçtır yenilmeyen, WBA ve IBF kemerlerini elinde bulunduran süper horoz sikletin çifte kemerli dünya şampiyonu Daniel Roman ringe çıktı. Roman’ın rabiki 2016 Rio Olimpiyatlarında bronz madalya kazanan genç Özbek boksör Murodjon Akhmadaliev’di.

Özbekistanlı boksör Akhmadaliev 12 raund sonunda ayrık hakem kararıyla maçı kazandı ve henüz 8. profesyonel maçında iki farklı federasyonda dünya şampiyonluk kemerlerini kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Bir diğer ünvan maçında ise WBO Latin Amerika süper orta siklet şampiyonluğunu için 25 maçta yenilgisiz Anthony Sims Jr ile Kolombiyalı Roamer Alexis Angulo karşılaştı. 10 Raund sonunda ayrık hakem kararıyla maçı kazanan Kolombiyalı boksör Alexis Angulo kemeri beline takan isim oldu.

 

Gecenin ilgi çeken maçlarından biri de sosyal medya fenomenleri arasında gerçekleşen maç oldu. Sosyal medya fenomenleri Jake Paul ile Ali Eson Gib arasındaki karşılaşmayı Jake Paul 1. raundda teknik nakavtla kazandı. Maçtan sonra yine kendisi gibi sosyal medya fenomeni olan kardeşi Logan Paul’u mağlup eden bir diğer fenomen KSİ’ye meydan okudu