Michael Chiesa Khamzat Chimaev Hakkında Konuştu!

81

7 Ekim’de yabancı medya kuruluşlarına röportaj veren kariyerinde 17 galibiyet ve 4 mağlubiyet bulunan UFC welter sıklet dövüşçüsü Michael Chiesa, son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Khamzat Chimaev hakkında sorulan sorulara birtakım cevaplar verdi. Röportajın başlarında “Khamzat Chimaev ile dövüşmeyi düşünüyor musunuz ?” Sorusuna “bundan mutluluk duyarım ancak onunla dövüşmenin zamanı gelmedi.” Dedi.

Welter sıklet sıralamasında ilk 10’da yer alan Michael Chiesa, Khamzat Chimaev onunla dövüşmek için adım atmadığı sürece onunla ilgilenmeyeceğini söyledi ve konuşmasının devamında “bu adamın yaşı genç olmasına rağmen bir veteran gibi dövüşüyor. O sağlam bir dövüşçü.” Cümlelerini kullandı.

Röportaj devam ederken konu Chies’nın şu an neden onunla dövüşmek istemediğine gelince Chiesa, “şu anda onunla olacak dövüşümde alacağım risk kazanacağım paradan daha ağır basıyor. Bir dövüşü korkup geri çevirmek ve şu an riskli olduğu için geri çevirmek farklı şeyler. Zamanı gelince bunu yapacağız.” Dedi.