Micheal 'Venom' Page Yarı Finale Yükseldi!

Micheal ‘Venom’ Page, Bellator 216 organizasyonunda, Paul Daley ile karşı karşıya gelerek kariyerinin en önemli MMA maçına çıkmış oldu. Dövüş stili ve kişiliği ile adından sık sık söz ettiren Page’in Daley ile olan karşılaşması merakla bekleniyordu. Eski UFC dövüşçüsü Paul Daley, kariyerinde 30 nakavt galibiyeti olan, rakibini her an nakavt edebilecek bir isim. Page ise, ayaktaki sıradışı stili ve iyi bir kickbox, karate ve boks temelli bir isim. Bu özelliklerle ön plana çıkan bu iki dövüşçünün maçında dövüş severlerin beklentisi bol vuruş ve kırışmalara sahne olan bir maç seyretmekti. Hatta Paul Daley maçtan önce “Eğer Page’in benimle ayakta dövüşmeye niyeti varsa maçta takedown olmaması için, Page’de isterse, özel bir madde bile koydurabiliriz” gibi bir açıklama yapıp rakibini nakavt etmekten başka bir şey düşünmediğinin sinyallerini vermişti. 

Maçı inceleyecek olursak, ilk raund iki tarafında birbirini test ettiği, iki taraftanda neredeyse hiç vuruş veya takedown girişiminin çıkmadığı son derece  aksiyonsuz bir raund oldu. Micheal ‘Venom’ Page baskı kurmaya çalıştığından ve bir kaç isabetli vuruşu sayesinde raundu aldı. İkinci ve üçüncü raundlarda Paul Daley, söylemlerinin aksine rakibiyle güreşmeyi tercih etti. Page’i yere alarak ve yerde kontrol ederek rakibine üstünlük sağladı. Böylelikle 2 ve 3. raundlar Daley’in oldu. 4 ve 5. raundlarda yine Daley’in Page’i yere alma çabaları oldu ama belli bir üstünlük kuramadı. 4 ve 5. raundlar genel anlamda Page’in üstünlüğü ile geçti. Böylelikle maç sonunda 3 hakeminde kararı 48-47 Page yönünde oldu ve Micheal ‘Venom’ Page tüm gözlerin üzerinde olduğu bu maçta kazanmayı başardı. Dövüşün gidişatına bakıldığında beklenenin çok tersinde bir maç oldu, hayal kırıklığı bile denilebilir. Bu sebepten ötürü maçtan sonra salonda bulunan taraftarlar tepkiliydi. Page tepkilere: “Daley dövüşmeye gelmemiş, resmen dövüşmek istemiyordu.” diyerek yanıt verdi. Her ne kadar beklenenleri karşılamayan bir dövüş olsa bile yenilgisiz Micheal ‘Venom’ Page MMA kariyerindeki üst üste 14. ve en önemli galibiyetini almış oldu. Page, Bellator Welter siklet turnuvasında yarı finale yükseldi. Yarı Final 11 Mayısta gerçekleşecek ve Page’in rakibi eski Bellator Welter sıklet şampiyonu Douglas Lima olacak. Umarız o maç beklenenleri karşılar ve daha heyecanlı bir karşılaşma izleriz.

Öte yandan gecenin yan ana maçında iki veteran Mirko Cro Cop ile Roy Nelson bir kez daha karşı karşıya geldi. Bu iki isim daha önce 2011 yılında, UFC 137 şovunda karşılaşmıştı ve kazanan teknik nakavt ile Roy Nelson olmuştu. Yıllar sonra Bellator'da tekrar karşı karşıya gelen bu iki veteran ismin maçında bu sefer kazanan taraf hakem kararıyla Mirko Cro Cop oldu.