Mike Tyson vs. Roy Jones Jr. Karşılaşması İncelemesi: Efsaneler Sahnedeydi!

Uzun zamandır beklenen Mike Tyson - Roy Jones Jr. maçı bu sabah ekranlara geldi. İki efsane veteran dövüşçünün karşılaşacağı bu özel maç bir süredir heyecanla bekleniyordu. 

54 yaşındaki Mike Tyson’ın son maçının üzerinden yaklaşık 15 sene geçmişti, 51 yaşındaki Roy Jones Jr’da son maçını 2018 de yapmıştı.

İkişer dakikalık 8 raundluk müsabakayı resmi hakemler puanlamadığı için karşılaşmanın resmi bir kazananı çıkmayacağı, karşılaşmayı üç eski profesyonel boksörün sembolik olarak puanlayacağı açıklanmıştı.

Karşılaşmayı inceleyecek olursak, Tyson maça oldukça hareketli, eskivleriyle ve baskılı başladı. Roy Jones Jr. ise sol direkleriyle etkili olmaya çalışıyor, gard değiştiriyor ve hareketli olmaya çalışıyordu.

Mike Tyson maç boyunca gövdeye attığı patlayıcı kroşelerle etkili oldu. İki efsane arasındaki belirgin en büyük fark raundlar ilerledikçe kardiyo seviyelerinde gözlemlendi. Tyson beklenenin aksine oldukça diri gözüküp 8 raund boyunca enerji seviyesini koruyabilirken, Jones Jr. özellikle beşinci raund itibariyle yorulduğu gözlemlenmeye başlamıştı.

8 raund boyunca baskın ve daha etkili olan taraf Mike Tyson oldu. Maç sonunda karşılaşmanın sonucu beraberlik olarak açıklandı. Tyson bu kararı “Benim için sorun yok izleyenler eğlendi önemli olan bu.” şeklinde yorumladı. İki dövüşçü de isimlerine yakışır bir şekilde ringde dövüştüler, maç içinde de maç sonunda da sportmenliklerini sürdürdüler ve bu organizasyon sayesinde hem boks severlere, fanlara nostaljik bir şov sergilediler hem de hayır kurumlarına para bağışlamış oldular. 

Öte yandan Mike Tyson da Roy Jones Jr da tekrardan gösteri maçlarında dövüşebileceklerini söylediler.