Nefes Kesen Maçta Zafer Canelo’nun!

WBA ve WBC orta sıklet şampiyonu Meksikalı süperstar Canelo ile IBF orta sıklet şampiyonu Daniel Jacobs’un karşı karşıya geldiği, Las Vegas’ta şampiyonların karşılaştığı, üç kemerin ortada olduğu büyük maç adeta nefes kesti. 

İlk raundlara bakıldığında maça istediği gibi başlayan taraf Canelo oldu. Yakın geçen ilk raunddan sonra özellikle 3-4 ve 5. raundlarda Canelo öne adımlayarak baskısını sürdürdü Jacobs isabet aradığında baş hareketleriyle yumruklarından kaçtı. 7 raund itibariyle Daniel Jacobs maçın içine daha çok girmeye başladı, sık sık gardını değiştiren Jacobs istediği isabetleri bulmaya başladı. Özellikle 9 ve 10. raundlar, Jacobs adına maçtaki en iyi olduğu raundlardandı. Fakat son 2 raundda Canelo kontrolü biraz daha eline alıp tempoyu nispeten yavaşlattı ve Jacobs’un etkinliğini durdurup avantajı eline tekrardan eline aldı. 12 raund sonunda Saul ‘Canelo’ Alvarez maçı puanla kazanmış oldu. (115-113 x2, 116-112)

 

Maçtan sonra yapılan röportajda çok merak edilen olası 3. GGG maçı sorulduğunda Canelo: “ Eğer insanlar isterse, boks severler isterse onu bir kez daha yenerim. En büyük, en iyi maçlara çıkmayı istiyoruz” diyerek cevap verdi.