Nick Rodriguez Grappling Turnuvalarının Şampiyonlar Ligi Polaris'te

502

6 Aylık Jiu Jitsu antremanı ile ADCC Trials’ta 3. Olan Nick Rodriguez’in  başarı öyküsünü , kısa sürede bu başarıyı elde etmesinde nelerin etkili olduğunu daha önce sizlerle uzun bir yazı ile paylaşmıştık. Otoriteler bugün Nick Rodriguez’i Grappling dünyasının geleceği olarak görüyor ve elde ettiği başarılara hergün yenilerini eklemesi insanları haksız çıkartmıyor.

Rodriguez Denver,Colorado merkezli Brazilian Jiu-jitsu’nun ABD’deki en büyük Grappling organizasyonlarından biri olan ve sadece Mor kuşak ve üzeri sporcuların katılabildiği Fight2Win turnuvasında Mavi kuşak olmasına rağmen organizasyonun yaptığı esnetme ile Mor kuşak kategorisinde mücadele ederek kemerin sahibi oldu.

Fight2Win başarı ona yine özel ve davetle katılımın sağlandığı İngiltere merkezli büyük No-Gi turnuvalarından Polaris’in kapılarını ardına kadar açtı. 25 Mayıs’ta İngiltere’nin Poole kentinde gerçekleşicek turnuva’da Gallerli Ash Amos ile karşı karşıya geliyor.Gordon Ryan’ın kanatları altına aldığı Rodriguez sıkı antreman rutini ve yetenekleri ile önümüzdeki günlerde adından daha çok söz ettirecek bizlere.