Nieky Holzken modern zamanların tartışmasız en iyi Kickboksçusu. Hem Glory organizasyonu Dünya şampiyonu ve ONE Kickboxing’in organizasyonunun temsili yüzü. Bütün kariyerini takip etme şansına sahip olduğum için kendimi şanslı sayanlardanım. Holzken sınırları asla olmayan bir atlet. Yodchatri MMA Organizasyonunu Muay Thai / Kickboxing branşı ile zenginleştirme kararı aldıktan sonra Nieky Holzken transferini gerçekleştirmişti. Organizasyona Brezilyalı Cosmo Alexandre maçıyla merhaba demişti ve Brezilyalı mükemmel bir Uppercut ile nakavt etmişti. Faslı Mustapha Haida galibiyeti şöhretini perçinledi. Yeni jenerasyonun muhteşem yeteneği olan hemşehrisi Surinam asıllı Hollandalı Regian Eersel’e ilk ve rövanş maçında yenilen veteran sporcu Avustralyalı Elliot Compton galibiyeti ile ben hala buradayım ve oyunun kurallarını hala ben belirliyorum dedirtti. Gerek Holzken’ın dudak ısırtan kariyerine ve şairane striking yeteneklerine aşina olmayanlar gerek te hafızasını tekrar tazelemek isteyenler için One FC kariyerini sizlerin seyir sevkine sundum.

Nieky Holzken vs Cosmo Alexandre
Nieky Holzken vs Mustapha Haida
Regian Eersel vs Nieky Holzken 1
Regian Eersel vs Nieky Holzken 2
Nieky Holzken vs Elliot Compton

Holzken metotolojisinde bir değişiklik yaptı bu sefer ve rakibini kendi seçmeye karar verdi hemde sosyal medya’dan meydan okuyarak ! Son rakibi Elliot Compton gibi Avustralyalı olan John Wayne Parr’ın ismi Muay Thai / Kickboxing ile özdeşleşmiş bir isim. One FC ile 2020’de sözleşme imzalamış olan Parr eminim bu kadar hit bir maç ile organizasyona başlangıç yapacağını aklından bile geçirmemişti. Holzken gibi veteran olan Parr efsane kariyeri sonrası kendisi gibi dövüşçü olan eşi ile çocuklarının Brazilian Jiu-jitsu kariyerlerini yöneten gündelik sorumluluklarına odaklanmış bir aile babası olarak hayatını idame ettiriyordu. Yodchatri her biri kendi branşının zirvesinde sporcuları bir araya getirip organizasyonunu global çapta ses getirsin istiyor ve ne yalan söyleyeyim bu konuda da oldukça başarılı kendisi.

Holzken Instagram üzerinden Parr’a meydan okudu ve Hayatın boyunca karşılaşmak istediğin rakibin ben olduğunu duydum. Şimdi ikimiz de aynı organizasyondayız hadi hayalini gerçekleştirelim diye ortaya bir bomba bıraktı. Parr ise memnuniyetle fakat tamamen Thai stilinde bir karşılaşma olursa varım dedi ve 4 Oz eldivenlerin de müsabaka da kullanılmasına karar verilmesinden sonra el sıkıştılar. Parr geleneksel stile çok hakim. Diz ve dirseklerini ölümcül bir silah gibi kullanabiliyor. Uzakdoğu’da kural tanımayan ekolden sağ çıkıp kendine saygın bir isim yapmayı başaranlardan. Sadece yüz bölgesinde tam 300 adet dikişi var. Sizlere sadece Tayland’ın Prensi Buakaw Por Pramuk ile olan maçını gönderiyorum ki nasıl bir vahşi olduğunu anlayabilin diye.

21 Nisan’da gerçekleşicek bu savaş için ben çoktan gün saymaya başladım. Onca müsabakanın arasında o senenin unutulmazları arasına girebilecek 3-5 müsabakadan biri olacak buna eminim.