Phetmorakot Petchyindee ve Giorgio Petrosyan Maçı Tekrarlanacak

Asyanın önde gelen MMA Ve Kickboks organizyon şirketi ONE Championship  Geçen Cuma gecesi,  Enter The Dragon'da başka bir muhteşem dövüş gecesi düzenledi. 

Gecenin en çok  konuşulan olaylarından biri, Petchmorakot Petchyindee ve Giorgio Petrosyan arasındaki ONE Featherweight Kick Boks Dünya Grand Prix çeyrek finalinde tartışmalı karardı.

Maç boyunca üstünlüğünü ve baskısını  hissettiren Petrosyan hakemlerin skandal kararı ile maçı kaybetmişti.  94 maçlık kariyerinde sadece 2 kere yenilgi yüzü gören doktor lakaplı  Petrosyan için bu karar beklenmedik bir karardı. 1 milyon dolar ödüllü bu turnuvanın favori isminin bu karar ile elenmesi tüm spor severlerin tepkisine neden oldu. Bu tepkilere daha fazla sessiz kalamayan OFC CEO'su Chatri Sityodtong, Facebook'ta  yayınladığı yazıda Verilen yanlış kararın, hakemlerin maç boyunca  Petchyindee’nin yapmış olduğu clinchleri, kontrol etmediğini, bunun da maçın sonucuna yansıdığını söyleyerek, maçı tekrarlayacaklarını ve kazananın yarı finale çıkacağını duyurdu. Bilindiği üzere clinch tekniği sadece Muaythai maçları içersinde kullanılabiliyor Kickboks maçlarında clicnh (rakibin boynundan tutma) tekniklerine izin verilmiyor.

Sonuç olarak, Chatri Petchmorakot'un  bu kararın derhal düzeltileceğini  açıkladı. Kazanan, Grand Prix'in yarı finalinde Jo Nattawut ile buluşacak.

Mücadelenin ne zaman gerçekleşeceği hakkında henüz bir bilgi verilmedi.