RÖPORTAJ | Volkan Özdemir Fight World Turkey'e Konuştu!

UFC'nin Hafif Ağırsiklet'inin önemli isimlerinden, sikletin 2 numarası Türk asıllı İsviçreli dövüşçü Volkan Özdemir UFC Moncton öncesi son röportajını Fight World Turkey'e verdi.

Eğer Smith'e karşı bir galibiyet alırsan kemer maçına çıkmaya hak kazanacağını düşünüyor musun yoksa bir maç daha yapman gerekecek mi?

Smith'e karşı alacağım galibiyet siklette bulunduğum ikinci sıradaki yerimi pekiştirecek. Şimdi kemer için Jones ve Gustafsson dövüşecek, bu da benim yeni bir eşleşme alma şansım olacak demek. 

Cirkunov ve Manuwa'ya karşı ard arda ilk raund nakavt zaferleri aldın ancak DC'ye karşı kaybettin. Oyun planında bir değişiklik görecek miyiz?

Geliştirmem gereken ve üzerine çalıştığım  şeyler vardı ancak aynı zamanda gücümü ve patlayacılığımı da unutmayacağım.

UFC 232'de Jones ve Gustafsson dövüşecek, tahminin nedir? İki isimden hangisi ile karşılaşmak istersin?

Jones'un kazanmasını bekliyorum. Çok fazla şey atlattı ve Dünya'ya kanıtlayacağı çok şey var, hazır geleceğini düşünüyorum. Bir önceki maç için çok az idman yaptığını söylemişti ve buna rağmen UFC tarihinin en iyi maçlarından birini çıkardılar. Yine harika bir maç olacak. İkisiyle de karşılaşmak istiyorum çünkü sıralamanın tepesindeler ve ben de kendimi en iyilere karşı sınamak istiyorum.

Türkiye'de pek çok takipçin var. Onlara mesajın nedir?

Türkiye'den gelen sevgi ve desteğe karşı şükran duyuyorum. Umarım bu spor sayesinde Türkiye'deki tüm insanlar birleşir