Alexander Volkanovski'den Etkileyici Performans!

UFC 232 ana kartının açılış maçında, tüy sıkletin 5. sıradaki ismi Chad Mendes ile 10. sıradaki isim Alexander Volkanovski karşı karşıya geldi.

Alexander Volkanovski ayakta çok rahat gözüküyordu. Chad Mendes, Volkanovski'yi ne zaman yere alsa hemen ayağa kalkmayı başardı. Volkanovski, Chad Mendes için “Beni yere alsa bile yerde tutamayacak. Bu noktada fark yaratacağım” demişti ve gerçekten de böyle oldu, Mendes rakibini yere almayı başarsada yerde kontrolü hiç sağlayamadı. 2. raund Volkanovski, Mendes’in sol kroşesine yakalanıp knockdown olmasına rağmen hemen kalktı, temposunu hiç düşürmedi ve oyun planını sürdürdü. Chad Mendes yavaşlamaya başladığında, Volkanovski halen çok diri ve çok baskılı bir şekilde rakibinin üzerine gitti, isabetler buldu ve Chad Mendesi nakavt etti, Ufc’de ki  6. galibiyetini aldı ve Tüy sıkletteki en iddialı dövüşçülerden biri olduğunu kanıtlamış oldu.

Maçtan sonra verdiği röportajda Max Holloway’in kabusu benim dedi ve kemer maçı istediğinin sinyallerini verdi. Tüy sıklette 5. Sırada olan Chad Mendes'i yenip, kariyerindeki en önemli galibiyeti alan Alexander Volkanovski’nin bir sonraki maçı hemen kemer maçı olmasa bile, Brian Ortega, Frankie Edgar gibi üst sıralardaki isimlerle karşılaşma ihtimali çok yüksek. Tüy sıkletin yükselen yıldızı Alexander Volkanovski’nin, Chad Mendes karşılaşmasındaki performansıyla üst sıralardan bir rakibi hakettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüy sıklette oldukça heyecan verici maçlar bizi bekliyor.