Avni Yıldırım, Anthony Dirrell Rövanşı İçin Resmi Başvuruda Bulundu!

Avni Yıldırım ve Ahmet Öner bugün WBC başkanı Mauricio Sulaiman’ı ziyaret etmek üzere Meksikaya uçtu.

Avni Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Anthony Dirrell ile WBC süper orta sıklet kemeri için karşılaşmıştı. Çok çekişmeli ve keyifli giden maç, Dirrell’in sol gözünün üstünde oluşan kesik derinleşince, 10. Raund durdurulmuş ve teknik skor ile Dirrell’in kazandığı açıklanmıştı. Bu karar oldukça fazla tartışmalara yol açmıştı.

 

Avni Yıldırım, bugün yaptığı başvuruyla resmi olarak WBC’den rövanş maçını düzenlemesini istedi.

Avni Yıldırım’ın beyanı şu şekile:

“Sayın Başkan Sulaiman, Meksika’ya sizi WBC merkez ofisinde ziyaret etmek için geldim. Çünkü organizasyona bana verdiği fırsatlardan dolayı saygı duyuyorum. WBC benim profesyonel boksörlük kariyerime destek sağladı ve bende bu platform içinde geliştim. WBC komitesi ve yönetimi bana inandı ve bana dünyanın en prestejlli boks organizasyonu adına dövüşme fırsatını verdi. 

Antreman kampıma aylar öncesinde başladım ve birçok fedakarlıkta bulundum ve kemeri kazanmak için ABD’ye gittim. Hayatımın en iyi dövüşlerinden birini çıkardım, hep öne adımladım, yüreğimi ortaya koyarak, onur ve gururla dövüştüm. 

WBC hakemlerine saygı duyuyorum. Yaşanan kazadan ve maçın tamamlanmadan bitmiş olmasından dolayı üzgünüm. Maça çok güçlü ve kararlı bir şekilde devam ediyordum, 8. ve 9. raundu net bir şekilde kazandım ve maç 10. raundun ortasında durduruldu.Maç bitmedi, 10. raund bitmedi ve puanda 2 hakem 10. raund’u Dirrell’e verdiği için kaybettim. Fakat 10. raund bitmemişti bile. Eğer 10. raundu ben kazansaydım maç berabere bitecekti.Türkiye’nin ilk dünya şampiyonu olma hayalim bitmişti ama hiç açık bir sonla değildi.

Sonucu kabul ediyorum, başkana kuralları ve prosedürleri tamamen açıkladığı için teşekkür ediyorum. Maçın sonucunun değişmesini talep etmiyorum, WBC’den hemen rövanş karşılaşmasının yapılması konusunda desteğini istiyorum.

Dirrell’e saygı duyuyorum ve biliyorum ki çıkan tartışmalardan sonra karşılaşmayı açık bir şekilde sonlandırmak için o da benimle tekrar dövüşmek ister."