SON DAKİKA: Avni Yıldırım’ın İtirazı Kabul Edildi!

Geçtiğimiz şubat ayında milli boksörümüz Avni Yıldırım WBC süper orta sıklet kemeri için Anthony Dirrell ile karşı karşıya gelmişti. Boks severlerin hatırlayacağı üzere maç, Dirrell’de oluşan açılmadan dolayı, çok tartışmalı bir şekilde 10. raund ortasında durdurulmuş ve maç teknik karar ile Anthony Dirrell’e verilmişti. 

Avni Yıldırım maçtan sonra menajeri Ahmet Öner ile birlikte Meksika’ya gidip WBC merkez ofisinde WBC başkanı Mauricio Sulaiman’ı ziyaret edip maçla ilgili itirazlarını sunmuşlardı. Bugün ise Avni Yıldırım’ın itirazının kabul edildiği duyuruldu. Mauricio Sulaiman, bugün yapılan toplantıda, ilk maçın şanssız bir şekilde kesildiğini ama çok güzel bir dövüş olduğunu ve iki dövüşçüyle de gurur duyduğunu belirtti. WBC başkanı, Avni Yıldırım ve Ahmet Öner’e “adalet yerini bulacak” diye söz verdiğini belirtti ve imzaların atıldığını söyledi. 

Avni Yıldırım ise hakettiği şampiyonluğu ülkemize getireceğini söyledi.

Son gelişmelere göre Dirrell bu yaz eski WBC süper orta sıklet şampiyonu David Benavidez ile karşılaşacak. Bu durumda Avni Yıldırım, bu maçın kazananına mecburi rakip olacak.

Heyecanla takip ettiğimiz şampiyonluk yolunda, milli boksörümüz Avni Yıldırım’a inanıyor ve başarılar diliyoruz