Bellator 214 Fedor vs Bader Finalinin Alt Maçları Açıklandı!

Bellator MMA Ocak sonunda California'da Bellator 214 organizasyonunu dövüş severlere sunacak. Bu kartın ana müsabakasının Bellator ağır siklet turnuvası finalistleri yaşayan efsane Fedor Emelianenko ile eski Bellator hafif ağır siklet şampiyonu ve UFC veteranı Ryan Bader arasında yapılacağı açıklanmıştı. Bu noktaya gelene kadar Fedor Frank Mir ve Chael Sonnen'i mağlup ederken, Bader ise Muhammed Lawal ve Matt Mitrione'u etkileyici performanslarla mağlup etmişti. Herkesin heyecanla beklediği dövüşün alt müsabakaları da açıklandı ve kartın son haliyle Bellator, dövüş severlere harika bir gece yaşatacak gibi gözüküyor. Ayrıca belirtmeliyiz ki Türkiye'de yalnızca Fight World Turkey tarafından duyurulan bu gecenin yan ana maçı Gegard Mousasi ile Lovato Jr. arasında müsabaka sakatlık nedeniyle iptal edilmiştir.

Gecenin diğer öne çıkan maçında geleceğin starı olarak görülen Aaron Pico kemere giden yolda büyük bir çıkış yapmak için usta dövüşçü Henry Corrales ile kozlarını paylaşacak. Corrales 16-3'lük bir kariyere sahip olmasının yanı sıra son 4 dövüşünde kafesten galibiyetle ayrılmasını bildi.

WWE fanlarının yakından tanıyacağı Jake "Jack Swagger" Hager'da bu gecede MMA'e adım atacak. MMA sahnesindeki ilk dövüşünü J.W. Kiser isimli 0-1'lik bir dövüş kariyerine sahip dövüşçüye karşı yapacak olan Hager, MMA arenasına Brock Lesnar ya da hiç değilse Bobby Lashley gibi başarılı bir giriş yapabilecek mi?

Gecenin bir diğer ilgi çekici müsabakasında horoz sikletin en tepesindeki isimlerinden ikisi karşı karşıya gelecek. Toplamda 32-2'lik bir dövüş kariyerine sahip olan Juan Archuleta ile Ricky Bandejas Bellator takip edenlerin yakından bileceği iki genç ve yetenekli isim. Ricky son dövüşünde Conor McGregor'un antreman partneri James Gallagher'e kafesi adeta dar etmişti ve Bellator'a muhteşem bir giriş yapmıştı.Juan ise son 16 dövüşünden galibiyetle ayrılmış ve Bellator'daki 3 dövüşünü de etkileyici biçimde kazanmıştı. Kemere giden yolda çok önemli bir müsabaka izleyeceğiz.

Gecenin tüm müsabakaları şu şekilde:

Fedor Emelianenko (38-5, 1 NC) vs. Ryan Bader (26-5)
Aaron Pico (4-1) vs. Henry Corrales (16-3)
Jake Hager (0-0) vs. J.W. Kiser (1-1)
Juan Archuleta (21-1) vs. Ricky Bandejas (11-1)
Brandon McMahan (5-6) vs. Adel Altamimi (7-5)
A.J. Agazarm (0-0) vs. Jesse Roberts (0-0)
Chris Gonzalez (1-0) vs. Henry Mendez (0-1)
Weber Almeida (1-0) vs. Odan Chinchilla (1-0)
Jay-Jay Wilson (1-0) vs. Tyler Beneke (0-0)
Sean Johnson (3-1) vs. Arturo Rivas (5-2)
Jorge Juarez (3-0) vs. David Pacheco (0-0)
Jesse Merritt (5-4) vs. Thor Skancke (10-8-1)
Osman Diaz (2-1) vs. Christopher Reyes (0-0)
James Barnes (11-3) vs. Ryan Lilley (9-4)
Ian Butler (4-5, 1 NC) vs. Craig Plaskett (3-3)
Steve Ramirez (6-3) vs. Desmond Torres (5-1)