Bellator 222 Sonuçları!

UFC'nin en büyük rakibi Bellator, Bellator 222 etkinliği ile geri döndü. Geceye damga vuran pek çok husus vardı. 

Gecenin ana kartında, Bellator'a büyük bir "prospect" olarak gelen, özel yetenek olarak gösterilen ancak bir türlü dikiş tutturamayan Aaron Pico, Adam Borics'e karşı hızlı başladığı müsabakada yine kontrollü dövüşmeyi unuttu ve jeneriklik bir nakavt ile mağlup oldu. Son müsabakasında da sarstığı rakibini kovalarken ters bir yumrukla nakavt olan Pico, art arda 2. nakavt mağlubiyetini almış oldu.

Horoz siklet kemer dövüşünde, UFC veteranı ve tek yenilgisini efsane isim Demetrious Johnson'dan alan Kyoji Horiguchi ile Darrion Caldwell kozlarını paylaştı. İkili daha önce Rizin yıl başı kartında dövüşmüş ve çok heyecanlı geçen dövüşü Horiguchi, rakibini pes ettirerek kazanmayı bilmişti. Bu dövüşte ise kazananı belirleyen hakemler oldu. Çok çekişmeli geçen müsabakayı kazanan son rauntlarda verdiği muhteşem eforla Horiguchi oldu.

Yine daha önceki yazılarımızda da yer verdiğimiz yetenekli veteran Juan Archuleta, Eduardo Dantas ile karşı karşıya geldi. Dövüşe hızlı başlayan Archuleta rakibini 2. rauntta çıkarttığı enfes sağ direkle nakavt etmeyi başardı ve yükselişini sürdürdü.

Son dövüşünü veteran Juan Archuleta'ya kaybeden genç yetenek Ricky Bandejas'ta üst üste ikinci yenilgisini bu gece Patrick Mix karşısında aldı. Ayaktayken rakibinin sırtını almayı başaran Mix, Archuleta'yı pes ettirerek dövüşü kazanmasını bildi.

Gecenin en çok merak edilen müsabakalarından biri olan Conor McGregor'un kankası Dillon Dannis, Max Humphrey isimli dövüşçüye karşı rahat bir galibiyet aldı. Rakibini dövüşün hemen başında yere alan BJJ ustası Dannis, "armbar" hareketi ile Humphrey'i pes ettirmeyi bilerek Bellator'daki yoluna kayıpsız devam etti.

İki UFC veteranını karşı karşıya getiren gecenin yan ana müsabakasında, Lyoto Machida ile Chael Sonnen Bellator kafesinde buluştular. Dövüşe hızlı başlayan Machida, kendisini yere indirmeye çalışan Chael'e güzel bir önlem aldı ve uçan diz darbesiyle Chael'i yıkmayı başardı. Tekrardan kendisini toparlamayı başaran Sonnen, ikinci rauntta da çok benzer bir pozisyonda aynı diz darbesine maruz kaldı ve nakavt olarak dövüşü kaybetti. Gecenin en önemli anlarından birisi olan bu dövüşün sonunda Sonnen dövüş kariyerinden emekli olduğunu açıkladı.

Gecenin ana müsabakasında ise Rory MacDonald hafif orta siklet kemerini Neiman Gracie'ye karşı korumayı başardı. Grappling şölenine sahne olan dövüşte Rory, Gracie'nin tüm ataklarını püskürtmeyi başardı ve rakibini dövüş sonuna kadar altında tutmayı başararak güzel bir performans sergiledi. Gecenin özet görüntülerini bu paylaşımdan izleyebilirsiniz.