Cain Velasquez vs Stipe Miocic İddiası Gündemde!

Sosyal medyadaki söylentilere göre, UFC önümüzdeki aylarda çok büyük bir dövüşü ayarlayabilir. UFC ağır siklet kemeri şu sıralar baya bir bulanık görünüme sahip. Her ne kadar Daniel Cormier şampiyon olsa da Mart'ta 40. yaşında emekli olacağını daha önce defalarca dile getirmişti.

Söylentiye göre, UFC önümüzdeki aylarda iki eski şampiyon Stipe Miocic ile Cain Velasquez dövüşünü organize etmek için çalışmakta.

Cain Velasquez yaşadığı talihsiz sakatlıklara kadar UFC tarihinin en iyi ağır siklet dövüşçülerinden birisi olarak gösterilmekteydi. Junior Dos Santos ve Fabricio Werdum yenilgileri haricinde önüne gelen rakibini perişan eden Cain, UFC'de 12 dominant galibiyet elde etmişti. Lakin kariyerindeki en büyük sıkıntı peşini bırakmayan ve sürekli yaşadığı sakatlıklar olmuştu.

Son iki senedir Velasquez UFC'de mücadele edememektedir. UFC 200'de Travis Browne'ı mağlup ettikten sonra UFC 207'de Werdum ile dövüşmesi beklenirken yaşadığı sakatlıkların izi peşini bırakmadı ve komisyon Cain'in fiziksel olarak dövüşme kapasitesinin yetersiz olduğuna kanaat getirdi.

Eğer söylentiler gerçekse, Cain yakında Stipe Miocic ile dövüşmek için UFC sahnesine yeniden adım atacak.

Miocic 2018'e Francis Ngannou'yu kendisiyle kafese girdiğie pişman edercesine döverek muhteşem bir başlangıç yapmış olsa da, UFC 226'da Daniel Cormier'e mağlup olarak kemeri kaybetmişti. O günden bu yana her röportajında Cormier'in Lesnar veya Jones maçından önce kendisine hakkı olan kemer rövanşını vermesi gerektiğini belirtse de, şu an için bu pek de mümkün gözükmüyor.

Cain ile Stipe arasında gerçekleşebilecek bir dövüş muhteşem olabilir. Aynı zamanda Cormier'dan boşalacak olan kemerin de sahibini belirlemek adına daha uygun bir ikili gözükmüyor gibi. Hem AKA'dan DC'nin takım arkadaşı olan Cain, Stipe'ye karşı yeni bir hikaye yaratabilir. Umarız söylenti gerçektir ve bu dövüş gerçekleşir.