Dana White Eddie Alvarez'e Cevap Verdi!

Kısa bir süre önce ONE FC ile yollarını birleştiren Eddie Alvarez geçtiğimiz haftalarda UFC'nin geçici kemer maçları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Yaptığı açıklamada "son dönemlerde popüler olan geçici kemer maçları UFC'nin yaptığı iğrenç bir şakadır. Bu kemeri alan dövüşçüleri asıl kemer dövüşüne çıkarmıyorlar ve az para veriyorlar bu bir saçmalık" demişti. Tabii haliyle Dana White'tan cevap gecikmedi.

DANA WHİTE: "Burada geçici kemeri kazanan herkes asıl kemer maçına çıkıyor. Geçenlerde Alvarez'den biraz konuştum onu seviyorum harika bir ilişkimiz var ama o çok kötü yorumlar yapmış. Geçici kemeri kazandığınızda unvan sahibi olarak gözüküyorsunuz onlara gereken parayı ödüyoruz ve rakipler pay-per-view  ları arasında paylaşıyor."

 

UFC sözleşmeleri kamuya açıklanmadığı için sürekli bir spekülasyon konusu olsa da pay-per-view ödemeleri ile mücadele de kazanılan para arasında bilinen bir fark vardır. İlki belirli bir sayıda satın alma işleminde kâr paylaşımı başlatılması ve daha fazlası yapıldıkça artmasıyla, pay-per-view yani izlenme başına kazanılan paranın performansına büyük ölçüde bağlıdır.

İkincisi ise bir dövüşçünün dövüşmeye başladığı andan itibaren kazandığı paradır. Bu genellikle maç esnasında yaptığı gösteri den kazandığı para ve galip gelen taraf olursa ekstra dan gelen paralardır.