Dana White Mayweather Ekibi ile Görüştü!

UFC başkanı Dana White basına verdiği söyleşide bu hafta Los Angeles'ta Floyd Mayweather'ın temsilcileri ile buluştuğunu söyledi. Buluşmanın nedeni sorulduğunda UFC hafif siklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov ile Floyd Mayweather arasında gerçekleşebilecek potansiyel bir dövüşü tartıştıklarını ifade etti.

Dana bugüne kadar verdiği demeçlerde MayMac dövüşünden sonra Floyd Mayweather ile herhangi bir UFC dövüşçüsünün boks ringinde karşılaşmayacağını kesin olarak belirtmiş ve bu konudaki kararlılığını yaptığı tüm röportajlarda dile getirmişti. Bunun yerine White, Mayweather ile yalnızca MMA adı altında dövüşeceklerini söylemişti ve yaptığı açıklamada Mayweather ekibiyle tam olarak da bunu konuştuklarını belirtti.

Dün ESPN'e konuşan White:

"Dün Los Angeles'ta Floyd'un ekibiyle MMA mücadelesi adına bir görüşme gerçekleştirdik. İnsanların 'vay canına gerçekten de gerçekleşiyor ha' demelerini gerektirecek bir durum yaşanmadı, ancak dediğim gibi dün toplantı yaptık ve detaylıca konuştuk."

“Bu mücadelenin gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Özellikle mücadelenin UFC'de olacağını hiç sanmıyorum ama hayır da demediler. ”

White, Mayweather ve McGregor arasındaki mücadelenin yaratmış olduğu sükseye ve büyüklüğüne rağmen, bir UFC şampiyonunun, sporun şimdiye kadar gördüğü en büyük dövüşçülerden biri olan Floyd'a karşı çok düşük kazanma şansıyla adeta bir sirkteki gösteri misali bir şovun içerisine girmesini istemediğini belirtti.

White'a göre o dönem dokunulmaz olan McGregor boks ringine girmek için can atıyordu ve buna karşı çıkmadılar. Floyd'un yeniden bir UFC şampiyonu üzerinden dolgun bir çek kazanmak istiyorsa kesinlikle UFC octagonuna adım atmak zorunda olduğunu ifade etti.

White, “Onun sahnesine girdik, onunla boks yaptık ve yeniden böyle olsun istiyorsa artık o UFC'e gelip bizimle dövüşmeli." dedi. "Bu senaryoyu çok da gerçekçi bulmuyorum ama bizim de boks ringine girmemiz çok gerçekçi değildi, lakin biz bunu başardık. Aynı şeyi o da yapmalı!."

“Kesinlikle boks maçı olmayacak. Açıkçası, eğer Khabib'in gerçekten yapmak istediği bir şey olsaydı, her ne kadar hoşlanmasam da bu durumu konuşabilirdik. Bu konuda Khabib'le hiç ama hiç konuşmadım. Khabib'in tüm ilgisi kemerini korumak üzerine olmalı. Yalnızca buna odaklanması lazım. ”

Nurmagomedov, UFC kariyeri boyunca yalnızca bir raunt kaybetti ve bu da UFC 229'da McGregor'a karşı kora kor bir raunt olmuştu. Buna ek olarak, Nurmagomedov dünya çapında bir grappler ve tartışmasız tüm spordaki en iyi güreşçilerden biri. Anlayacağınız Khabib, Mayweather için bir MMA dövüşünde gerçek bir kabus olurdu. Tabi bu da genel izleyici tarafından bu dövüşün kafeste gerçekleşmeyeceğine inanılmasının diğer bir nedeni.


Yine de White, Mayweather'ın 2017'de McGregor'a karşı yaptığı bir boks maçından kazandığı yüklü miktarda paradan dolayı inanılmaz mutlu olduğunu biliyor. Nurmagomedov ile potansiyel bir dövüşün gerçekleşme ihtimalini sağlayabilecek en önemli şey de lakabı "para" olan bir dövüşçü için bu olsa gerek.

White, "Floyd Mayweather dövüşçülerimle karşılaşmayı boşa mı istiyor sanıyorsunuz? Sizce bu meydan okuma filan mı? Tabiki de hayır! Artık para dövüşlerinin UFC'den geçtiğinin kendisi de farkında. Popülarite artık MMA'a kaydı. Ha bu işten biz de çok para kazanırız şüphem yok, kazandık da. Ancak ben boks ringine kesinlikle sıcak bakmıyorum."

“Floyd güreş çalıştığını söyleyip duruyordu. Eğer dövüşmek istiyorsa bizim sahnemize girmeli. Hem böylesi kendi efsanesi için de daha saygı duyulası bir hareket olur.”