Dana White, Oscar Del La Hoya'ya ateş püskürdü!

Chuck Liddell - Tito Ortiz maçı bitse de MMA dünyasında yankıları bitmiyor. 

Hafta sonu yapılan karşılaşmada Tito Ortiz Chuck Liddell'i ilk roundda nakavt etmiş ve uzun yıllardır devam eden rekabeti bitirmişti. 48 yaşındaki Chuck Liddell'in neredeyse hayatında ilk defa kafese girmiş gibi duran görüntüsü ve dramatik nakavt oluşu tüm dünyada hem Liddell hayranlarının hem de MMA takipçilerinin tepkisini toplamıştı. 

Uzun yıllardır Chuck Liddell'in emekli kalması taraftarı olan Dana White da konuya değindi ve Oscar Del La Hoya ile Tito Ortiz'e adeta ateş püskürdü. 

Bakın ben asla Chuck Liddell hakkında kötü konuşmam. İnsanlar Chuck Liddell'i eleştirdiğimi düşünüyor ama önce şunu söylemeliyim; geçen hafta duydum ki o kokainman Del La Hoya benim hakkımda ileri geri konuşmuş ve benim kimin emekli olması hakkında konuşmamam gerektiğini söylemiş. Buna "arkadaşlık" deniyor s...min kokainmanı. Ben Chuck Liddell'i 20 yıldır tanıyorum ve Chuck tam emekli olması gereken zamanda emekli oldu. 

Chuck 50 yaşında ve artık dövüşmekle işi olmamalı. California atletik komisyonunun buna izin vermesi mide bulandırıcı. Chuck bu sporun süperstarlarından ve bu spora çok büyük bir miras bıraktı. Chuck'ı bu maça sürükleyen ve dostu olduğunu söyleyen herkes yalan söylüyor." 

White'ın sert açıklamarı bununla sınırla kalmadı. UFC dahil bütün organizasyonlarda dövüşçülerin hakettikleri paraları kazanamadığını söyleyen Del La Hoya'ya da cevap verdi: 

"Problem şu ki Chuck Liddell dövüşmeye bayılıyor ve bu O'nun en büyük tutkusu ama yaş denen bir gerçek var. Dövüşmek genç adamların işi ve Chuck artık bu işi yapamaz ama Del La Hoya diyor ki Golden Boy'a gelin dövüşçülere saygı duyulan yere ve herkesin çok para kazandığı yere. Karttaki 14 dövüşün 5'i amatör maçtı yani bir b.k ödemedin.

12 profesyonel dövüşçü 3000 dolar maç parası + 3000 dolar galibiyet parasından az kazandı. Sen ne anlatıyorsun kokainman herif? Bazı adamlar 1000 dolar kazandı ve sen dövüşçülere çok saygı duyduğunu mu söylüyorsun? Basın toplantısında isimlerini bile hatırlamıyordun. Umarım birisi Del La Hoya tekrar dövüşmeye ikna eder ve umarım aynı Chuck gibi nakavt olur." 

Tito Ortiz de Dana White'ın hışmından nasibini aldı: 

"Tito ve Oscar birbirleri için yaratılmışlar. S....n mankafaları. Tito diyor ki: para kazanmak mı istiyorsunuz? O zaman Golden Boy'a gelin. Bekleyin ve görün yakında hepsi birbirine dava açacaklar. Orada hiç para kazanılmadı. Del La Hoya bir moron ve bu moron bu b.ka Chuck Liddell'i nasıl ikna etti bilmiyorum."

Ayrıca Dana White maçtan önceki hafta içinde Liddell ile görüştüğünü ama maçtan sonra görüşmediğini ve görüşmeyi planladığını da belirtti.