Dana White'tan Daniel Cormier'ın Emekliliğine Ultimatom!

Daniel Cormier'in Brock Lesnar ile dövüşüp 40. yaş gününde emekli olma planı son gelişmelerle birlikte sekteye uğramış gibi gözüküyor.
 
DC UFC 230'da Derrick Lewis'i pes ettirdikten sonra UFC 235'de Lesnar ile son bir emeklilik dövüşüne çıkmayı planlıyordu. Ancak daha önce paylaştığımız WWE'deki son gelişmeler bu durumu çıkmaza soktu. TMZ Sports kameralarına yakalanan Dana White son olayları değerlendirdi ve DC'nin son dövüşü ile ilgili gelişmeleri aktardı.
 
"Açıkçası ben de bilmiyorum. Lesnar'ın durumu ne olacak bizim de bilgimiz yok. Yalnızca Cormier'in içinde hala dövüş isteği olduğunu biliyorum."
White'a göre Cormier'in yakınındakiler onun iki siklet şampiyonu olarak emekli olmasını istiyor. Ancak UFC'nin patronunun DC için daha farklı planları var gibi gözüküyor.
"Kesinlikle Jon Jones ve Cormier'in ağır siklette dövüşmesini görmeyi isterim. Şu anda Cormier'in takımı onun emekli olmasını istiyor. Umarım ondan üç dövüş daha alabiliriz."
Daha önce UFC 232 ana mücadelesi olan Jones ile Gustafsson dövüşünden sonra Cormier'in resmi olarak hafif ağır siklet kemerinden men edileceği bildirilmişti. Cormier ve Jones arasındaki rekabet bilindiği üzere UFC 182'de başlamış ve UFC 214'de Jones'un DC'i nakavt etmesiyle son bulmuştu. Lakin bu nakavtın legal olmadığı ortaya çıkmış ve bu dövüş geçersiz sayılmıştı. İnsanlar o günden bu yana Jones'u sorgulamakta ve bu sebeple ikilinin dövüş severlere son bir dövüş daha sunması gerektiğini düşünmekteler.
 
Her ne kadar Cormier Jones ile üçüncü bir dövüşe ihtiyacının olmadığını, ıspatlayacak bir şeyi olmadığını söylese de, Jones ile, eğer Lesnar dövüşü iptal olursa dövüşeceğini daha önce belirtmişti.

Bunun yanı sıra UFC ağır siklet tarihinin en çok kemer savunan dövüşçüsü eski şampiyon Stipe'de DC'den adeta haber beklemekte. Kendisinin bu dövüşü en çok hakettiğini savunan Ohio'nun gururu, DC'den Lesnar dövüşü olmazsa kendisiyle dövüşeceği sözünü almıştı. Bu şartlarda Lesnar dövüşü gerçekleşmediği taktirde DC için en makul seçenek önce Stipe ile ağır siklet kemer koruma maçı, daha sonra da Jones ile ağır siklette emeklilik maçı. Eğer ikisini de kazanması halinde zaten gelmiş geçmiş en iyi olduğunu garantileyeceği su götürmez bir gerçek.
 
Bakalım DC önündeki opsiyonları nasıl değerlendirecek? Peki ya siz DC'nin yol haritasını nasıl çiziyorsunuz?