Daniel Cormier Daha Erken Emekli Olabilir!

Daniel Cormier 2018'de UFC ağır sıklet kemerinin kazanılması ve savunulması dahil olmak üzere tam üç dövüş gerçekleştirdikten sonra emeklilik planları yapıyordu ama öncesinde yüklü bir miktar para için son bir kez dövüşmek istiyordu.

DC yaptığı son açıklamalarda bir sonraki dövüşü için herhangi bir açıklama yapamadı. Bunun sebebi yaşadığı sakatlıkların onu çok rahatsız etmesiydi. MMA Hour programında yaptığı konuşmada yıllarca süren yıpranma ve aşınmanın yanı sıra yaşının artması ile birlikte kaçınılmaz olan problemlerin son dönemlerde ona çok rahatsızlık verdiğini söyledi.

Daniel Cormier: "New York'ta hapşurduğumda sırtımı incittim. Bu size şaka gibi gelebilir ancak doğru. Güreş ile kendime çok mesafe koydum. Ancak geçen yıl çok müthiş bir yıldı. Siz benimle aynı yaşta değilsiniz bu yüzden benim ne hissettiğimi bilemezsiniz."

Cormier, temizlenmiş gibi görünen bir başparmak sakatlığı ve yakın zamanda yaşamış olduğu bilek sakatlanması dahil olmak üzere diğer sakatlıkları hakkında da konuşma yaptı ve ufak tavsiye niyetinde bir şeyler söyledi. 

Daniel Cormier: "Bazen çok fazla şekilde incinirsiniz, sakatlanırsınız ama tüm bunlar geçtiğinde neredeyse her şeyi unutur ve kendinizi daha iyi elde edersiniz."

Cormier başparmağının onun yıl sonundan önce rekabet etmesini engelleyeceğini düşünüyordu ancak yine de Derrick Lewis dövüşünü kabul etti. 

Cormier'e göre UFC yetkilileri onun emeklilik planlarına ayak uydurmaya çalıştılar. 2 Mart UFC 235 etkinliği için ona dövüş ayarlamaya çalıştılar ancak sakatlık sebebiyle bunu gerçekleştiremediler. 

Cormier halen hem profesyonel mma hem de profesyonel güreşte en büyük çelişkilerden biri olarak kalan eski UFC şampiyonu Brock Lesnar ile eşleşmeye çalışıyor.