Daniel Cormier'dan Brock Lesnar'a Mesaj!

UFC Ağır sikletin kralı Daniel Cormier kemerini 3 Kasım'da Madison Square Garden'da Derrick Lewis'e karşı koruyacak. Duyumlara göre tıpkı UFC 226'da olduğu gibi WWE starı Brock Lesnar'ın yine kafes kenarında olacağı söylenmekte.

Cormier ve Lesnar, DC kemeri kazandıktan sonra UFC 226'da kafa kafaya gelmişlerdi ve araya güvenlik girmişti. Tabi bunlar tamamen şov maksatlıydı. Ancak tüm gözler DC vs Lesnar maçının tarihinin açıklanmasını beklerken bir anda talihsizliklerle dolu UFC 230 kartını kurtarmak için UFC DC vs Derrick Lewis'i gecenin ana mücadelesi olarak açıkladı. Tam bir şirket adamı olan DC bu durumu kabul ederken, bu Derrick Lewis için bulunmaz fırsattı. Çünkü kendisi dahi röportajlarında henüz kemer maçına çıkmaya hazır olmadığını ve önünde rövanş bekleyen Stipe varken bunu haketmediğini söylemişti. Gel gelelim bu fırsatı kaçırmak da olmazdı. 

Bir radyo programına konuk olan DC'e Lesnar'ın da o gece orada olacağı söylendiğinde DC çok net bir şekilde Lesnar'a uyarı gönderdi ve onun kafese kesinlikle girmemesi gerektiğini söyledi.

"Evet ben de Lesnar'ın o gece Madison Square Garden'da olacağını duydum. Eğer ki maç sonunda octagona girip meydan okumaya vs kalkarsa benden şaplağı yiyeceği kesin. Bunu ona son seferden borçluyum zaten."

Lesnar halen USADA (Amerika Birleşik Devletleri Doping Kurumu) tarafından gözetim altında tutulmakta. Bildiğiniz üzere dövüşçülerin aktif dövüş hayatına devam edebilmesi için USADA tarafından dövüşten 6 ay önceden itibaren kontrollerine başlanması gerekmektedir. Lesnar'da aktif bir dövüşçü olmamasından ötürü yeniden dövüş için müracaat ettiğinde, üzerinnden bir 6 ay geçmesi gerekmektedir. Tabi bu mücadelenin gerçekleşmesi için DC önce Lewis engelini geçmek zorunda!

Bakalım UFC ve DC'nin bir taşta iki kuş vurma planı başarılı olacak mı? Hem UFC 230'u kurtardılar, hem de DC kazanırsa, Lesnar vs DC ile bir para dövüşünün daha yolu tamamen açılmış olacak. Sizce Lewis bir sürpriz yaparak bu oyunu bozabilir mi?